Víkendové plány zvou ven: začíná sezona na Prýglu a slaví se Den Země - Tiskový servis

Víkendové plány zvou ven: začíná sezona na Prýglu a slaví se Den Země

Přichází víkend, během něhož se bude neustále něco dít! Brno v těchto dnech láká do parku pod Špilberkem na Den Země, přehradu začnou znovu křižovat lodě a zahájí se cyklosezona na dopravním hřišti v Komíně. Dále navštivte slam poetry zaměřenou na duševní potíže, dobročinný festival jídla i akci ke Světovému dni zdraví.

Zahájení sezony lodní dopravy na Brněnské přehradě. Foto: Dopravní podnik města Brna
Zahájení sezony lodní dopravy na Brněnské přehradě. Foto: Dopravní podnik města Brna

Užijte si večer plný umění a solidarity, který má rozbíjet způsob, jakým se nahlíží na duševní potíže. Od pátku 19. dubna od 19 hodin se ve velkém sále Café Práh u Vaňkovky uskuteční destigmatizační slam poetry, na niž bude vstup zdarma. Výtěžek následně poputuje na sbírku Zotavení.

Bohatý program se chystá na sobotu 20. dubna, kdy se slaví Den Země. Vyrazte do parku pod Špilberkem, kde se můžete těšit na celodenní dětskou hru, zábavné aktivity pro celou rodinu, přednášky nebo kulturní vystoupení. A když přinesete starý mobil k recyklaci, dostanete odměnu a zapojíte se do soutěže o lístky do Vodojemů Žlutý kopec. Všechny podrobnosti hledejte zde. Speciální aktivity ke Dni Země se však konají po celém Brně, třeba i v zoo či v Králově Poli.


Doprovodný program Dne Země. Foto: Připrav Brno

V sobotu se opět naplno probudí dění na Brněnské přehradě, a to při zahájení 78. plavební sezony. Po slavnostním nástupu kapitánů vás od 10 hodin čeká krátká vyhlídková plavba zdarma. Následně vyrazí na cestu i první loď podle jízdního řádu. Startuje také brněnská cyklosezona zábavným programem na dopravním hřišti v Komíně. Mezi 10. a 16. hodinou si děti osvěží to nejdůležitější z pravidel silničního provozu a projedou se na kole nebo koloběžce. Oboje si můžete vypůjčit včetně helmy.

Neděli 21. dubna věnujte festivalu jídla na podporu lidí s autismem, jenž začíná v 11 hodin v Björnsonově sadu. Na akci Vařím pro dobrou věc najdete nejrůznější pochutiny, jejichž koupí podpoříte dobročinný účel. Chybět nebude ani dětský koutek a divadýlko, vstupné je dobrovolné. Pobyt na čerstvém vzduchu můžete spojit také s představením Stromocity od 16 hodin před hlavní budovou v parku Lužánky. Vystoupení je určeno dětem od tří let a bude se skládat ze čtyř krátkých příběhů o stromech a jejich kouzlu.


Festival jídla v Björnsonově sadu. Foto: Vařím pro dobrou věc

Během soboty a neděle nevynechejte program ke Světovému dni zdraví v Olympii, který připravuje organizace IFMSA Brno tvořená studenty Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Nechte si zdarma změřit tlak, cukr v krvi, BMI či procento tělesného tuku. Nebudou chybět ani základy první pomoci, správná technika hygieny rukou a mnoho dalšího. Více se dozvíte ve facebookové události.

Tento týden odstartovala v Technickém muzeu v Brně výstava Sto křídel nad Medlánkami. Mapuje uplynulé století létání nad medláneckými kopci i to, co mu předcházelo. Expozice potrvá až do 16. června.

Ze sportovních událostí vyčnívá třetí finále volejbalové extraligy žen, v němž brněnské Šelmy hostí Duklu Liberec. Jak dopadne jeden z klíčových zápasů v boji o český titul? Aktuality k utkání sledujte na www.volejbalbrno.cz.

Další články z rubriky