Víkend zve na fotbal, pohádku i brněnské památky

  • 03. února 2023
  • 2 minuty čtení
  • Zdeňka Obalilová

Pololetní prázdniny rozšířily dětem víkend na tři dny. Během nich si užijete třeba památky díky akci Ledová města, do níž se Brno připojilo. Oscaři zvou do sedaček kina Art. Pošťáckou pohádku předvedou herci na Vinohradech. První zápas vykopne jarní sezónu na Srbské.

Znáte akci Ledová města? Brno je plné památek a možná jste je ještě nestihli všechny navštívit. Díky Ledové kartě budete mít o pololetních prázdninách vstupné se slevou nebo zcela zdarma. Akci každoročně pořádá Pionýr. Karty jsou k vyzvednutí v Turistickém informačním centru na Radnické 9 a podíváte se s nimi třeba do brněnského podzemí, na věž Staré radnice, do Technického muzea či na hrad Špilberk.

Filmový svátek – předávání cen akademie, tedy Oscarů, se blíží, vyhlášení proběhne 13. března. Kino Art až do 24. února nabízí výběr z nominovaných snímků. Zhlédnete filmy, které se utkají o cenu o nejlepší film – například oceňované Všechno, všude, najednou, křehké Blízko nebo silný příběh dirigentky z filmu Tár.

Ještě dnes si prohlédnete výsledky prací v ateliéru studentů architektury Vysokého učení technického. Nahlédnete díky Finals FA VUT nejen jak vzniká architektura, ale také jak se tento komplexní obor vyučuje. Akce probíhá přímo na fakultě na Poříčí 5. Dozvíte se také více o aktuálních tématech v oblasti urbanismu, designu a umění. Vstup je zdarma.

Nedělní pohádka je zažitou tradicí. Přímo naživo si ji děti užijí v neděli v Domečku na Vinohradech. Divadélko NAVLNCE si připravilo představení pro celou rodinu na motivy Pošťácké pohádky od Karla Čapka. Děti tentokrát na divadle nezůstanou sedět – budou zpívat, hrát a možná si i zatančí.

V sobotu očekávají fanoušci fotbalu plnou pohotovost. Na trávník stadionu na Srbské vyběhnou hráči domácí FC Zbrojovky a sehrají zápas s druhou Viktorií Plzeň. Mač plný emocí nemusíte na tribunách absolvovat, zatímco se budete pomalu měnit na rampouchy – připravena bude rozšířená nabídka teplých nápojů jak v novém stánku na kryté tribuně, kde bude k dostání i gulášová polévka, tak na ostatních stáncích v blízkosti stadionu. Zápas začíná v 15 hodin a brány chrámu fotbalu se otevřou o hodinu dříve.

 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít