Přeskočit na obsah

Víkend ve znamení hudby a jídla

23. srpna 2019 2 minuty čtení
(gak) - Předposlední prázdninový víkend sice nabídne teploty, které lákají k návštěvě koupaliště, na výběr je toho ale mnohem víc. Centrum města ožije hudebními koncerty i festivaly jídla.

Pátek rozezní svým vystoupením na Jakubském náměstí hudebník IAN. Hudební produkce začne už v osm hodin a vstup je zdarma. Ještě před tím ale ožije letohrádek Mitrovských na Veletržní ulici. Bastl Instruments uvede další ze svých večírků, tentokrát Letní šílenství III. Těšit se můžete na syntetizátorovou hudbu pod vedením Olivera Torra.  

Kdo by chtěl v hudebním programu pokračovat, neměl by v sobotu minout Špilberk. Vystoupí na něm totiž známá švýcarská DJka Nora En Pure. Hrát sice začne až od devíti hodin, do té doby se ale na pódiu představí další DJové. Akce začíná ve tři. Vstupenky lze nyní koupit v předprodeji, dostupné budou i na místě za cenu 600 korun. 

Ani neděle nebude ochuzena o dobrou hudbu. V parku na Kraví hoře se uskuteční další ze série Brunch´n´Park akcí. Odstartuje už ve dvě a těšit se můžete na Miltz, Nelu a Clubthiefa.

Kromě hudby si budete moci dopřát i potěšení z jídla. Na náměstí Svobody do neděle pokračuje Food & Drink Fest. Vyzkoušet můžete dobroty z restaurací, pivovarů, vinařství, ale třeba také pochoutku v podobě křupavých červů nebo konopnou limonádu. Otevřeno je každý den od 11 do 22 hodin.

Už potřetí můžete v ulicích Brna vyzkoušet lokální produkty na festivalu Slowfood. Ten se specializuje na chutě jižní Moravy. Čeká vás ochutnávková výstava sezónních a místních potravin, která bude probíhat ve spolupráci se Zahradnickou fakultou MENDELU v Lednici a dalšími regionálními farmáři. Součástí programu bude také bohatá ukázka gastronomického dědictví, výstava plodin, ochutnávky a praktické dílny, které vám představí techniky tradičního lokálního vaření, přípravy jídla a konzervace potravin. Festival se koná dnes a zítra na Zelném trhu.

Na své si přijdou také sportovní nadšenci. Brněnská Zbrojovka dnes vyzve MFK Vítkovice. Fotbalový zápas začne v 19 hodin na Srbské.

I nadále pokračuje speciální retro turistická nabídka, která přibližuje specifický brněnský životní styl 80. let. Podívejte se na web GO TO BRNO a vyberte si ideální procházku.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo k volbám 41,9 % oprávněných voličů. Foto: Z. Kolařík
Hlasy jsou sečteny. V Brně přišlo ke komunálním volbám 41,9 % oprávněných voličů

V průběhu pátku a soboty lidé po celé České republice volili své zástupce do vedení měst a obcí. V Brně přišlo do 352 volebních místností odevzdat svůj hlas 41,9 % oprávněných voličů. Ve dvou obvodech Brňané také vybírali nové senátory či senátorky. V těchto volbách se rozhodlo podpořit některého z kandidátů 44,78 % voličů.

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.