Víkend ve znamení hudby a jídla

  • 23. srpna 2019
  • 2 minuty čtení
(gak) - Předposlední prázdninový víkend sice nabídne teploty, které lákají k návštěvě koupaliště, na výběr je toho ale mnohem víc. Centrum města ožije hudebními koncerty i festivaly jídla.

Pátek rozezní svým vystoupením na Jakubském náměstí hudebník IAN. Hudební produkce začne už v osm hodin a vstup je zdarma. Ještě před tím ale ožije letohrádek Mitrovských na Veletržní ulici. Bastl Instruments uvede další ze svých večírků, tentokrát Letní šílenství III. Těšit se můžete na syntetizátorovou hudbu pod vedením Olivera Torra.  

Kdo by chtěl v hudebním programu pokračovat, neměl by v sobotu minout Špilberk. Vystoupí na něm totiž známá švýcarská DJka Nora En Pure. Hrát sice začne až od devíti hodin, do té doby se ale na pódiu představí další DJové. Akce začíná ve tři. Vstupenky lze nyní koupit v předprodeji, dostupné budou i na místě za cenu 600 korun. 

Ani neděle nebude ochuzena o dobrou hudbu. V parku na Kraví hoře se uskuteční další ze série Brunch´n´Park akcí. Odstartuje už ve dvě a těšit se můžete na Miltz, Nelu a Clubthiefa.

Kromě hudby si budete moci dopřát i potěšení z jídla. Na náměstí Svobody do neděle pokračuje Food & Drink Fest. Vyzkoušet můžete dobroty z restaurací, pivovarů, vinařství, ale třeba také pochoutku v podobě křupavých červů nebo konopnou limonádu. Otevřeno je každý den od 11 do 22 hodin.

Už potřetí můžete v ulicích Brna vyzkoušet lokální produkty na festivalu Slowfood. Ten se specializuje na chutě jižní Moravy. Čeká vás ochutnávková výstava sezónních a místních potravin, která bude probíhat ve spolupráci se Zahradnickou fakultou MENDELU v Lednici a dalšími regionálními farmáři. Součástí programu bude také bohatá ukázka gastronomického dědictví, výstava plodin, ochutnávky a praktické dílny, které vám představí techniky tradičního lokálního vaření, přípravy jídla a konzervace potravin. Festival se koná dnes a zítra na Zelném trhu.

Na své si přijdou také sportovní nadšenci. Brněnská Zbrojovka dnes vyzve MFK Vítkovice. Fotbalový zápas začne v 19 hodin na Srbské.

I nadále pokračuje speciální retro turistická nabídka, která přibližuje specifický brněnský životní styl 80. let. Podívejte se na web GO TO BRNO a vyberte si ideální procházku.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít