Přeskočit na obsah

Víkend ve znamení hudby a jídla

23. srpna 2019 2 minuty čtení
(gak) - Předposlední prázdninový víkend sice nabídne teploty, které lákají k návštěvě koupaliště, na výběr je toho ale mnohem víc. Centrum města ožije hudebními koncerty i festivaly jídla.

Pátek rozezní svým vystoupením na Jakubském náměstí hudebník IAN. Hudební produkce začne už v osm hodin a vstup je zdarma. Ještě před tím ale ožije letohrádek Mitrovských na Veletržní ulici. Bastl Instruments uvede další ze svých večírků, tentokrát Letní šílenství III. Těšit se můžete na syntetizátorovou hudbu pod vedením Olivera Torra.  

Kdo by chtěl v hudebním programu pokračovat, neměl by v sobotu minout Špilberk. Vystoupí na něm totiž známá švýcarská DJka Nora En Pure. Hrát sice začne až od devíti hodin, do té doby se ale na pódiu představí další DJové. Akce začíná ve tři. Vstupenky lze nyní koupit v předprodeji, dostupné budou i na místě za cenu 600 korun. 

Ani neděle nebude ochuzena o dobrou hudbu. V parku na Kraví hoře se uskuteční další ze série Brunch´n´Park akcí. Odstartuje už ve dvě a těšit se můžete na Miltz, Nelu a Clubthiefa.

Kromě hudby si budete moci dopřát i potěšení z jídla. Na náměstí Svobody do neděle pokračuje Food & Drink Fest. Vyzkoušet můžete dobroty z restaurací, pivovarů, vinařství, ale třeba také pochoutku v podobě křupavých červů nebo konopnou limonádu. Otevřeno je každý den od 11 do 22 hodin.

Už potřetí můžete v ulicích Brna vyzkoušet lokální produkty na festivalu Slowfood. Ten se specializuje na chutě jižní Moravy. Čeká vás ochutnávková výstava sezónních a místních potravin, která bude probíhat ve spolupráci se Zahradnickou fakultou MENDELU v Lednici a dalšími regionálními farmáři. Součástí programu bude také bohatá ukázka gastronomického dědictví, výstava plodin, ochutnávky a praktické dílny, které vám představí techniky tradičního lokálního vaření, přípravy jídla a konzervace potravin. Festival se koná dnes a zítra na Zelném trhu.

Na své si přijdou také sportovní nadšenci. Brněnská Zbrojovka dnes vyzve MFK Vítkovice. Fotbalový zápas začne v 19 hodin na Srbské.

I nadále pokračuje speciální retro turistická nabídka, která přibližuje specifický brněnský životní styl 80. let. Podívejte se na web GO TO BRNO a vyberte si ideální procházku.

Mohlo by vás dále zajímat

Bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Foto: Internetová encyklopedie dějin Brna
Starobrněnský klášter slaví 700 let

Stavba kláštera jako vykoupení z pozemských hříchů. I takto – poněkud bulvárně – bychom se mohli dívat na vznik starobrněnského kláštera cisterciaček. Jeho zakladatelka a donátorka královna Eliška Rejčka byla žena s pozoruhodným osudem. Její životní kroky by budily pozornost i nyní, natož ve středověkých českých zemích.

Tunel na Žabovřeské. Foto: Marie Schmerková
Velký městský okruh se rozrůstá, pracuje se na třech úsecích

Neustálé čekání v zácpách nemá nikdo rád. Jak ale pomoci plynulejší dopravě v Brně, když aut je stále více a ulice nelze nafouknout? Jedním z řešení je vybudování velkého městského okruhu (VMO). Aktuálně se pracuje hned na třech úsecích. Po jejich dokončení sice zatím nebude hotový celý okruh, ale řidičům i tak prospějí.

Povalená dopravní značka na Husově. Foto: MMB
BRŇÁCI a Brňačky, udělejte něco PRO BRNO

I když je oficiální název aplikace Brňáci pro Brno z dnešního pohledu genderově nekorektní, ona sama obyvatelům všech pohlaví dělá dobrou službu. Už 13 let jim umožňuje, aby jednoduše z mobilu nebo z počítače nahlásili závady, na které ve městě narazili, ať už jde o uvolněné dlaždice v chodníku, výmol v silnici, rozbujelou zeleň bránící ve výhledu, nebo blikající lampu.

Zahrady vil Tugendhat a Löw-Beer jsou nově průchozí zdarma. Foto: Marie Schmerková
Vyšel květnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Od začátku května opět pojede tramvaj číslo 1 do Bystrce. O víkendu 13. a 14. května se otevře více než sto běžně nepřístupných míst při festivalu Open House Brno. A do 15. května je možné přihlásit nápad na zlepšení života ve městě do participativního rozpočtu Dáme na vás.

Nejnovější články

Brněnské výstaviště, foto: M. Schmerková
Výstaviště slaví 95 let. Vyrazte prozkoumat brněnskou veletržní chloubu

Hlavním tahákem nadcházejícího víkendu jsou bezesporu oslavy 95 let brněnského výstaviště. Neváhejte s návštěvou, program je opravdu bohatý. Dále začíná také festival Provázek open, který potrvá až do června. K návštěvě zvou i dopravní hřiště v Komíně a Řečkovicích – chystá se zde speciální program pro děti.

Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  Foto: M. Schmerková
Jak na životní prostředí? Zkušenosti z celého světa se sdílely v Brně

Zelená infrastruktura, údržba zeleně nebo energetika – i tato témata zahrnoval městem organizovaný mezinárodní workshop nazvaný příznačně Den partnerských měst. Do Brna se sjeli zástupci dvanácti měst, aby sdíleli své zkušenosti a příklady dobré praxe a načerpali novou inspiraci.  

Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat? Zdroj: MMB
Sezóna na koupališti Riviéra začíná. Kde půjde zaparkovat?

Koupaliště Riviéra zahajuje sezónu v sobotu 27. května. Zároveň jsou v plném proudu práce na přilehlém úseku velkého městského okruhu. Návštěvníci tak nebudou moci využívat obvyklá parkovací místa ani zastávky MHD. 

Zootechnička s medvíďaty, archiv Zoo Brno
Poznejte sedm desetiletí Zoo Brno ve fotografiích v Urban centru

Za odpočinkem i zvířaty chodí lidé do brněnské zoo od roku 1953. Jak se zahrada za 70 let proměnila, mapuje výstava historických i současných fotografií, kterou můžete až do 10. července navštívit v Urban centru na Mečové.