Víkend v Brně rozburácí formule, dorazí i Baron Trenck

  • 06. září 2019
  • 3 minuty čtení
(gak) - Zvuk závodních motorů, orchestr Janáčkovy opery Národního divadla Brno nebo historickou bitvu si můžete užít už tento víkend. Nabídne toho ale mnohem víc.

Víkendová závodní vřava odstartuje už v pátek na Masarykově okruhu, a to velkolepou podívanou. V rámci exhibičního souboje se utkají tři extrémně silné stroje – Lamborghini Huracán SuperTrofeo Evo 2019, Buggyra VK50 a vrtulník AS 350 B3e. Těšit se ale můžete na 17 závodů a chybět nebude ani loňský účastník Ingo Gerstl se svým F1 monopostem Toro Rossi STR1. Na okruhu se pokusí překonat svůj předloňský rychlostní rekord.

Na motokárové dráze se během víkendu pojede závod prodloužených skateboardů s elektrickým pohonem. Kromě atraktivní podívané se návštěvníci mohou těšit i na možnost e-longboardy vyzkoušet. Součástí rostoucí komunity je i známý šéfkuchař Přemek Forejt, který si brněnský závod X1 Race nenechá ujít. Pro rodiny s dětmi je připraven i další doprovodný program včetně F1 simulátoru. Více informací naleznete na FB události Masaryk Racing days & BOSS GP.

Páteční podvečer odstartuje v Národním divadle Brno nová sezóna. Při této příležitosti se uskuteční open-air koncert na piazzetě před Janáčkovým divadlem a uslyšíte hudební čísla z připravovaných premiér i titulů, na které se můžete v nové sezoně těšit. Programem vás budou provázet Hana Tomáš Briešťanská a Roman Blumaier.

Pro malé i velké je až do soboty připraven program na dopravním hřišti na Riviéře. Festival vědy s Jihomoravským krajem nabídne program od dvou desítek institucí, které jsou sice vědecké, technické nebo historické, ale které se neberou příliš vážně. Vstup je zdarma.

V sobotu se Kraví hora přemění v jedno velké sportoviště. Uskuteční se zde tradiční Den náborů 2019. Prezentovat se zde bude více než 50 nejen sportovních klubů z Brna a okolí. Děti si budou moci sporty a aktivity vyzkoušet, a to dokonce i ty neobvyklé jako headis, králičí hop či korfbal.

Na Špilberk se tento víkend vrátí baron Trenck i Marie Terezie. Celý hrad se otevře za jednotné zvýhodněné vstupné 150 Kč, navíc pouze o tomto víkendu vás tu čeká speciální program. Ocitnete se v 18. století – v době, kdy vládla legendární Marie Terezie a kdy byl na Špilberku vězněn zdejší nejslavnější trestanec, velitel pandurů baron Trenck. Právě jemu navíc bude patřit blížící se výstava, kterou otevřeme začátkem října. Od Trenckovy smrti totiž uplyne kulatých 270 let.
Hrad navíc zaplní řemeslný jarmark a stánky s občerstvením, na jevišti na velkém nádvoří bude bohatý doprovodný program. Uvidíte zápolení šermířů, zhlédnete přehlídku módy 18. století i divadelní představení a především se stanete svědky bitvy mezi rakouskými vojáky, pandury a Prusy.

I letos se Zoo Brno zaměří na hantec svou tradiční akcí Den hantezoo. Víte, co je vyžrané plazoň nebo fógl fajrák? Pokud ne, dorazte v sobotu na Mniší horu.

Zítra odpoledne se v Kavárně Trojka uskuteční akce na podporu psího hospice. Akce Umění pro psí pacičky začíná ve 14 hodin. Do akce se zapojili také umělci, kteří poskytli svá díla. ta si budeme moci na akci zakoupit a přispět tím na život starých a handicapovaných psů. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít