Víkend v Brně patří umění, designu i gastronomii

  • 27. května 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Umění, design a architektura stará i nová se mísí ve víkendovém Brně. Obou si užijete dostatečně na Open House a DAFFF. Možná zcela nové podněty přinese latinskoamerický trh Merkádo na nám. Svobody a oslavy Mezinárodního dne dětí startují už tento víkend v Juliánově a Králově Poli.

Při procházce městem vás často napadá, jak to asi vypadá uvnitř této budovy? Nebo – proč není tato památka přístupná? Tak to neváhejte. O víkendu se koná festival Open House a spousta vašich otázek bude zodpovězena. I v letošním ročníku se podíváte do staveb s dlouhou historií i těch novějších, ale všechny spojuje unikátní architektonické řešení. Kromě prohlídek s nutnou registrací je 57 budov přístupných volně. Najdete mezi nimi areál Nové Zbrojovky, Hudební fakultu JAMU nebo Biskupské gymnázium.

Středisko volného času Lužánky bude v sobotu hostit přehlídku mladého designu, umění, módy, floristiky a gastronomie DAFFF. Výběr představuje zajímavé lokální tvůrce. Podpořit můžete výrobce porcelánu, oděvů, papírenského zboží. Den vám také zpříjemní čerstvě uvázaná originální květina a jídlo od místních podniků.

Festival Ženy ženám, který pořádá Divadlo Bolka Polívky, se v sobotu přesune do Místodržitelského paláce, kde se uskuteční charitativní bazar a swap. Pokud potřebujete přichystat šatník na letní sezónu a je vám blízká myšlenka cirkulární ekonomiky, tak akci určitě nevynechejte. Najde se také spousta výzbroje a výstroje pro děti. Výtěžek bazaru bude věnován ženskému vzdělávacímu spolku VESNA.

Chutě a vůně tajemné Jižní Ameriky zprostředkuje pravé latinskoamerické Merkádo na náměstí Svobody. O co se jedná? Trh plný exotického ovoce, kávy, kakaa a koření. Vychutnáte si tamní jídlo a připraven je i doprovodný program, například workshop kubánské salsy. 

Házenkáři Sokola Juliánov si na sobotu připravili Dětský sportovní den pod Bílou horou. Děti si vyzkouší spoustu zábavných her a atrakcí. Součástí bude i malování na obličej. Akce startuje ve 13 hodin. Také v Králově Poli se koná akce výsostně pro děti – už dopředu se v neděli bude slavit Mezinárodní den dětí. Park na Slovanském náměstí se stane pódiem pro balónkového krále, zábavu si děti užijí na skákacím hradě a vystoupí také policisté a hasiči s ukázkou své práce. 

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít