Přeskočit na obsah

Víkend v Brně patří slavným osobnostem naší i světové historie

11. března 2022 2 minuty čtení
(zob) – Inspiraci často hledáme u velkých osobností našich dějin. Dva velikány potkáte aktuálně i v Brně. Technické muzeum dalo prostor Leonardu da Vincimu a vilu Stiassni si podmanil duch Williama Shakespeara.

Termín renesanční osobnost vznikl i díky všestrannému talentu Leonarda da Vinci. Tento umělec se nevěnoval pouze malbě, ale také technickým oborům. Vynálezy sestrojené italskými mistry přesně podle návodů z deníků Leonarda da Vinciho poznáte na výstavě v Technickém muzeu. Některé z exponátů je možné si i vyzkoušet. Současně během prohlídky si můžete zahrát interaktivní online hru.

Normálně se na něm prohánějí silné stroje, o víkendu si jej prohlédnete po svých. O čem je řeč? O Masarykově okruhu. Projít si závodní dráhu pěšky můžete během celého víkendu zdarma. Čtyřnozí přátelé jsou vítání také, ale jedině na vodítku. Vstup do areálu bude pouze přes hlavní bránu.

Výzkumy Gregora Johanna Mendela nejsou zaměřené pouze na genetiku či botaniku. Věnoval se také astronomii. Výsledkům jeho bádání v tomto oboru se věnuje sobotní pořad brněnské hvězdárny Mendel & vesmír. K poslechu bude i na vlnách Českého rozhlasu Brno a v prostředí sociálních sítí.

Řezané květiny bývaly nedílnou součástí výzdoby vily Stiassni, na tyto časy odkazuje výstava Shakespeare altro. V interiérech funkcionalistické vily si prohlédnete květinové aranžmá inspirované dílem alžbětinského dramatika. Shakespearovy hry jsou mimo jiné také plné květin, najdeme jich tam více než 150 druhů.

Dlouhodobá koncepce, cílevědomost a kompaktnost hry se brněnskému týmu Basket Brno vyplácí. Nyní jej najdeme na druhém místě ligové tabulky. V sobotu se tým trenéra Růžičky v semifinále utká s obhájcem titulu z Nymburku.  

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.