Víkend pohltí vánoční atmosféra

  • 22. listopadu 2019
  • 2 minuty čtení
(gak) - Nadcházející víkend bude v Brně ve znamení Vánoc, ačkoliv do Štědrého dne zbývá ještě více než měsíc. Na náměstí Svobody totiž v sobotu dorazí vánoční strom a na Zelném trhu a Moravském náměstí začnou vánoční trhy. Konce se naopak dočká legendární brněnský klub Mersey a na staré časy se bude vzpomínat také v Technickém muzeu v Brně.

První den vánočních trhů na Zelném trhu a na Moravském náměstí připadá na dnešek. Ačkoliv vánoční strom zde bude rozsvícen až 29. listopadu společně se stromem na náměstí Svobody, adventní veselí zde bude probíhat v předstihu. Na Zelném trhu budou trhy laděny do tradičních Vánoc, naopak na Moravském náměstí vyrostou jurty, šapitó a nechybí ani vyhlídkové kolo. Na obou místech je připraven bohatý kulturní program, se kterým se můžete seznámit na https://adventnazelnaku.cz/ a https://adventnamoravaku.cz/.

Na náměstí Svobody začnou trhy až o týden později, přesto tam i tuto sobotu bude živo. Koňský povoz sem totiž přiveze bílovickou jedli. Tato brněnská tradice byla uvedena do praxe přesně před 95 lety a provázanost s Bílovicemi nad Svitavou už trvá 30 let v řadě. Převoz 13 metrů vysoké jedle bělokoré vyrazí z Bílovic v 11:40. Poté se zastaví v Líšni a následně v Židenicích, aby kolem 16:45 dorazil na náměstí Svobody.

V sobotu večer Expozice nové hudby už po několikáté spojí síly s AVA kolektivem. V bývalé káznici na Cejlu se setkají projekty, skladatelé a performeři, kteří dlouhodobě utvářejí zvukové tvary Brna, s těmi, kteří přijedou utvářet zcela nové zážitky v interakci s prostorem káznice. Představí se mezinárodní pětice projektů, které pracují s vice-kanálovým zvukem, jedinečnou lokací a psycho-akustikou vycházející z interakce jednotlivých prvků performance. Akce začíná v 16 hodin, více informací na FB události

Po 26 letech fungování ukončí svou činnost legendární hudební klub Mersey. Na closing party zahrají djs Javas, Koala, Pavel Bidlo, Elio a Lillou. Podrobnosti o akci najdete na https://www.gotobrno.cz/akce/mersey-closing-party/

Vzpomenout na doby minulé budu moci o víkendu lidé v Technickém muzeu v Brně. Uskuteční se zde totiž turnaj herních legend v rámci výstavy Retrogaming. Pokud jste přeborníkem v hrách jako Super Mario Bros, Pac-Man či Tetris, neváhejte se zúčastnit. Více informací na https://www.gotobrno.cz/akce/retrogaming-vikend-hernich-legend/.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít