Přeskočit na obsah

Víkend otevře Noc kostelů, na své si přijdou i milovníci her a baseballu

12. června 2020 2 minuty čtení
(fpo) – Nadcházející víkend nabídne několik zajímavých akcí. Dnes odpoledne začne v Brně Noc kostelů, v sobotu se herní typy mohou vydat na Jarní toulky Brnem. Na své si ve volných dnech přijdou děti i sportovci.

I v letošním roce se uskuteční tradiční událost, kdy je možné navštívit v noční atmosféře církevní svatostánky. Noc kostelů začne v Brně v pátek v 18 hodin v Blahoslavově domě Českobratrské církve evangelické. Letošní ročník bude vzhledem k preventivním opatřením komornější a s užší programovou nabídkou. Většinou nebudou zpřístupněny věže a další návštěvníky vyhledávané, běžně nedostupné prostory. Přesný program najdete na webu.

V sobotu si zájemci mohou zahrát hru Jarní toulky Brnem, která se bude odehrávat v jihozápadní části města. Hra je určena pro 2 až 3členné týmy, které se musejí předem registrovat a uhradit poplatek. Více informací o podmínkách akce se dočtete na stránkách organizátorů.

Na dvoře Divadla Husa na Provázku pokračuje šnůra akcí sobotním koncertem kapely Golden Delicious. Akce začíná ve 20 hodin. Vstupenky jsou k dostání na facebookové události. V neděli zde od 10 hodin zahraje na zahraje spolek Jaromír svoji Nejvíc detektivní pohádku o inspektorovi Kluzó, divadelní detektivku pro malé i velké.

V sobotu a v neděli se odehraje na provázkovské scéně představení nejen pro děti Cirkus Abrafrk. Hlavní postava představení se jmenuje Am ham chlam Kaba baba Saba baba Samba hip čip lip Čiki kiki luki kuki Čuch šuch Sdugr pugr Puf uf Prrr?! O zábavu tedy bude postaráno. Další informace jsou dostupné zde.

Milovníky baseballu čekají o víkendu pravé hody. V sobotu ve 14 hodin se na domácí půdě představí Draci, kteří se postaví jihomoravským rivalům – Olympii Blansko. Další porci zápasů si můžou fanoušci dopřát prostřednictvím dvou utkání Hrochů proti Technice. První se koná v sobotu v 16 hodin na hřišti Hrochů, druhé v neděli ve stejný čas na Kraví hoře.

TIC Brno po dvouměsíční přestávce pokračuje v tematických prohlídkách. Ta nedělní se jmenuje Brno v mýtech a pověstech a je situovaná do historického centra města. Lístky jsou stále k dostání na webu události.

 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.