Víkend otevře Noc kostelů, na své si přijdou i milovníci her a baseballu

  • 12. června 2020
  • 2 minuty čtení
(fpo) – Nadcházející víkend nabídne několik zajímavých akcí. Dnes odpoledne začne v Brně Noc kostelů, v sobotu se herní typy mohou vydat na Jarní toulky Brnem. Na své si ve volných dnech přijdou děti i sportovci.

I v letošním roce se uskuteční tradiční událost, kdy je možné navštívit v noční atmosféře církevní svatostánky. Noc kostelů začne v Brně v pátek v 18 hodin v Blahoslavově domě Českobratrské církve evangelické. Letošní ročník bude vzhledem k preventivním opatřením komornější a s užší programovou nabídkou. Většinou nebudou zpřístupněny věže a další návštěvníky vyhledávané, běžně nedostupné prostory. Přesný program najdete na webu.

V sobotu si zájemci mohou zahrát hru Jarní toulky Brnem, která se bude odehrávat v jihozápadní části města. Hra je určena pro 2 až 3členné týmy, které se musejí předem registrovat a uhradit poplatek. Více informací o podmínkách akce se dočtete na stránkách organizátorů.

Na dvoře Divadla Husa na Provázku pokračuje šnůra akcí sobotním koncertem kapely Golden Delicious. Akce začíná ve 20 hodin. Vstupenky jsou k dostání na facebookové události. V neděli zde od 10 hodin zahraje na zahraje spolek Jaromír svoji Nejvíc detektivní pohádku o inspektorovi Kluzó, divadelní detektivku pro malé i velké.

V sobotu a v neděli se odehraje na provázkovské scéně představení nejen pro děti Cirkus Abrafrk. Hlavní postava představení se jmenuje Am ham chlam Kaba baba Saba baba Samba hip čip lip Čiki kiki luki kuki Čuch šuch Sdugr pugr Puf uf Prrr?! O zábavu tedy bude postaráno. Další informace jsou dostupné zde.

Milovníky baseballu čekají o víkendu pravé hody. V sobotu ve 14 hodin se na domácí půdě představí Draci, kteří se postaví jihomoravským rivalům – Olympii Blansko. Další porci zápasů si můžou fanoušci dopřát prostřednictvím dvou utkání Hrochů proti Technice. První se koná v sobotu v 16 hodin na hřišti Hrochů, druhé v neděli ve stejný čas na Kraví hoře.

TIC Brno po dvouměsíční přestávce pokračuje v tematických prohlídkách. Ta nedělní se jmenuje Brno v mýtech a pověstech a je situovaná do historického centra města. Lístky jsou stále k dostání na webu události.

 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít