Přeskočit na obsah

Víkend nabídne zábavu v ulicích i v přírodě

26. června 2020 2 minuty čtení
(java) – O nadcházejícím víkendu můžete vybírat z nabídky letních kin, zajít na pouliční festival Ghettofest nebo navštívit živou lesní laboratoř.

Teplé počasí vybízí k trávení volného času na akcích pod širým nebem. Nejinak je tomu i v případě promítání filmů. Do letního kina můžete zajít na hrad Špilberk, na dvoranu Městského divadla Brno nebo na nádvoří radnice městské části Brno-střed, kde odstartují provoz právě dnes. První promítací večer zde tradičně zahájí ve 20.00 hodin koncert brněnské kapely Panracek a od 21.30 hodin se můžete podívat na film Jízda režiséra Jana Svěráka. Vstup na zahajovací večer je zdarma. V neděli 28. června pak spustí provoz i letní kino na Dvoře Městského divadla Brno, a to českou komedií Vlastníci.

Dnes a zítra proběhne pouliční festival Ghettofest, který se snaží o propojování různých kultur a vyvracení stereotypů panujících o oblasti přezdívané brněnský Bronx.  „Zvolili jsme formát menších oddělených scén. Jednotlivé stage a produkce tak tvoří pomyslnou mapu lokality Bronxu. Zajímavé lokace přiblíží i komentované prohlídky po Bronxu či káznici. K vrcholům festivalu bude patřit vystoupení Prago Union, Budoáru staré dámy či Michajlova, který je spolu s hiphoperem Tafrobem hlavní tváří hip hop stage,“ nastínila mluvčí festivalu Martina Čichoňová.

Po celý víkend navíc ožije Kamenka festivalem Kamenka open. Letos ve znamení filmů, hudby a chillu. 

Jste-li milovníky přírody a trávíte rádi volný čas procházkami, doporučujeme zajít do lesa kousek za Soběšicemi a navštívit zhruba 7 kilometrů dlouhou pěšinu Karla Morávka, jednoho z místních lesníků, který se o zdejší lesy staral v první polovině 20. století. Kromě běžného vybavení do přírody se vám bude hodit mobilní telefon s aplikací na čtení QR kódů a připojením na internet. S jeho pomocí totiž odhalíte na 7 zastaveních tajemství místního lesa. Využít můžete také tištěnou verzi textů.

A pokud si hodláte víkendovou pohodu prodloužit, tak pro vás máme také jeden tip. Brněnský komorní pěvecký sbor Choirchestra pro vás připravil koncert Svatojánské čarování při hudebním vandrování, který se odehraje v pondělí 29. června od 19.00 hodin.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.