Víkend nabídne výstavu psů i výtvarného umění

  • 07. ledna 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Nový rok i leden přinesly do Brna mnoho zajímavých akcí. Vyrazit můžete za poznáním přírody v okolí města. Na výstavišti můžete fandit oblíbeným rasám psů. Děti si jistě užijí zábavné workshopy v galeriích a brněnský volejbal podpoříte tentokrát přímo na tribunách – týmy hrají na domácích palubovkách.

Lesy města Brna vybudovaly novou naučnou stezku, která se věnuje stromům. Najdete ji v blízkosti Babího lomu v okruhu stávající stezky. Trasa začíná za lesními školkami v blízkosti Vranova. Třicet dva lesních dřevin doplňují informační tabulky, na některých z nich si vyzkoušíte i frotáž – přenos struktury listu na papír. Příjemnou procházku tak zpestříte zábavou nejen pro děti.

Začátek ledna patří na výstavišti Brněnské národní výstavě psů. Soutěže se zúčastní různorodá psí plemena, favoritům můžete přijít fandit v sobotu. Těšit se můžete na teriéry, ohaře, jezevčíky a mnohé další zástupce psí říše. Společně s výstavou bude probíhat i prodej chovatelských potřeb a krmiv pro čtyřnohé miláčky. 

Pokud hledáte program pro děti, hned dvě brněnské galerie v sobotu nabízejí spojení umění, tvoření a zábavy. Moravská galerie v Místodržitelském paláci pořádá dětskou dílnu na téma Tří králů, ta bude spojena i se zpěvem. Ve Fait Gallery se chystá workshop Od červené k fialové pro děti od 2 do 6 let, kde se seznámí s celou šíří barevného spektra. Zároveň máte poslední možnost navštívit výstavu Registrace Stana Filka, která končí 8. 1.

Brněnský volejbal začíná nový rok hned dvěma zápasy. Volejbal Brno vyzve na palubovce stadionu Sokola Brno na Kounicově tým pražských Lvů. Hráčky KP Brno se popasují s týmem Sokolu Frýdek Místek. Zápas proběhne na stadionu na Vodově v Králově poli. 

Výstavu laureátů ceny EXIT navštívíte v Domě pánů z Kunštátu. Cena EXIT je jediné ocenění pro studenty výtvarných škol z Česka a Slovenska a vyhlašuje ji Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Jako bienále funguje již od roku 2003. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít