Přeskočit na obsah

Víkend nabídne výstavu psů i výtvarného umění

07. ledna 2022 2 minuty čtení
(zob) – Nový rok i leden přinesly do Brna mnoho zajímavých akcí. Vyrazit můžete za poznáním přírody v okolí města. Na výstavišti můžete fandit oblíbeným rasám psů. Děti si jistě užijí zábavné workshopy v galeriích a brněnský volejbal podpoříte tentokrát přímo na tribunách – týmy hrají na domácích palubovkách.

Lesy města Brna vybudovaly novou naučnou stezku, která se věnuje stromům. Najdete ji v blízkosti Babího lomu v okruhu stávající stezky. Trasa začíná za lesními školkami v blízkosti Vranova. Třicet dva lesních dřevin doplňují informační tabulky, na některých z nich si vyzkoušíte i frotáž – přenos struktury listu na papír. Příjemnou procházku tak zpestříte zábavou nejen pro děti.

Začátek ledna patří na výstavišti Brněnské národní výstavě psů. Soutěže se zúčastní různorodá psí plemena, favoritům můžete přijít fandit v sobotu. Těšit se můžete na teriéry, ohaře, jezevčíky a mnohé další zástupce psí říše. Společně s výstavou bude probíhat i prodej chovatelských potřeb a krmiv pro čtyřnohé miláčky. 

Pokud hledáte program pro děti, hned dvě brněnské galerie v sobotu nabízejí spojení umění, tvoření a zábavy. Moravská galerie v Místodržitelském paláci pořádá dětskou dílnu na téma Tří králů, ta bude spojena i se zpěvem. Ve Fait Gallery se chystá workshop Od červené k fialové pro děti od 2 do 6 let, kde se seznámí s celou šíří barevného spektra. Zároveň máte poslední možnost navštívit výstavu Registrace Stana Filka, která končí 8. 1.

Brněnský volejbal začíná nový rok hned dvěma zápasy. Volejbal Brno vyzve na palubovce stadionu Sokola Brno na Kounicově tým pražských Lvů. Hráčky KP Brno se popasují s týmem Sokolu Frýdek Místek. Zápas proběhne na stadionu na Vodově v Králově poli. 

Výstavu laureátů ceny EXIT navštívíte v Domě pánů z Kunštátu. Cena EXIT je jediné ocenění pro studenty výtvarných škol z Česka a Slovenska a vyhlašuje ji Fakulta umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Jako bienále funguje již od roku 2003. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.