Přeskočit na obsah

Víkend nabídne Robosobotu i Spartan Race

07. února 2020 2 minuty čtení
(java) – Populární závody Spartan Race, dvě světové premiéry nebo Robosobota v zábavním vědeckém parku u brněnského výstaviště. Nejen to nás čeká o nadcházejícím víkendu.

Národní divadlo Brno dnes uvede světovou premiéru opery Monument, kterou přímo pro soubor Janáčkovy opery napsal skladatel a šéfdirigent Marko Ivanović a režisér David Radok. Reprízy jsou plánovány pouze 8., 28. a 29. února. Zítra pak představí Městské divadlo Brno světovou premiéru autorů Zdenka Merty a Stanislava Moši, fantasy muzikál Ráj

V sobotu proběhne u brněnského Anthroposu jeden z nejpopulárnějších závodů Spartan Race. Na programu je Sprint, Hurricane Heat a závod juniorů. Kromě toho jsou připraveny i minisoutěže – shyby na hrazdě, angličáky na čas nebo přehazování pneumatiky. https://www.spartan-race.cz/cs/race/detail/6532/overview

Ve VIDA! centru je pro rodiče s dětmi připravena ROBOSOBOTA. Těšit se můžete na roboty z Lega Mindstorms, robota z pračky, Ozoboty, mluvícího robota Karla Peppera nebo robotický stolní fotbal. Nebude chybět ani trenažér formule nebo komentovaná pitva počítače.

Masarykův onkologický ústav pořádá Den otevřených dveří. Mimo jiné si na Klinice operační onkologie můžete prohlédnout i robotický systém da Vinci. Akce konaná u příležitosti Světového dne boje proti rakovině (4. 2.) a 85. výročí založení ústavu (13. 1. 1935) začíná v sobotu v 10 hodin.

Až do neděle probíhá sci-fi festival Future Gate. Výchozím tématem filmové přehlídky je svoboda. Kromě premiérových snímků, klasiky a dokumentů přinese nově i soutěž žánrových novinek.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.