Přeskočit na obsah

Víkend nabídne Pouť smíření, ale i sport a tradiční české jídlo

19. května 2017 2 minuty čtení
(bim) – Dnes začne festival Meeting Brno, který kromě výstav, či přednášek nabídne také Pouť smíření. Na programu je o víkendu i sportovní a kulturní vyžití nebo dobré jídlo.

V Besedním domě Filharmonie Brno proběhne v pátek 19. května od 19 hodin slavnostní zahájení festivalu Meeting Brno, který nabízí možnost diskutovat různé názory s inspirativními hosty. V rámci festivalu se uskuteční i množství uměleckých vystoupení. 

Na program v sobotu naváže Pouť smíření. I letos se tak zájemci vydají od hromadného hrobu v Pohořelicích do zahrady Augustiniánského opatství na Mendlově náměstí. V tomto směru poutníci putují od roku 2015 v symbolice smíření. Poutníci se mohou k průvodu libovolně přidat či se od něj odpojit díky zvláštním autobusovým linkám jezdícím kyvadlově mezi Pohořelicemi a Brnem. První autobus odjíždí z Mendlova náměstí v 8:30. Jízdné je zdarma. Celý program festivalu je k dispozici na http://meetingbrno.cz

Milovníky jídla, delikates a zábavy přivítá v sobotu festival Ochutnej Česko, který se uskuteční na hradě Veveří. Kromě dvaceti stánků s českými pochutinami zde budou k poslechu tradiční české písně a k vidění a vyzkoušení řemesla. Pro děti jsou nachystány nejrůznější soutěže včetně šifrovací hry po hradě. Všechny další informace jsou přístupné na www.ochutnejcr.cz

Festival sportu a zdravého životního stylu Brno v pohybu 2017 pomůže všem rodičům s otázkou, jaký sport je nejvhodnější pro jejich děti. Trenéři klasických sportů, ale i méně obvyklých disciplín jako jsou šerm či bojová umění se sejdou na stadionu Sokolu Brno na ulici Kounicova, aby rodičům prezentovali ukázky sportů.

Den se zetorem 2 nabídne soutěže, spoustu zábavy a jízdu na traktorech. Akce bude probíhat v sobotu 20. května od jedné hodiny před ZETOR GALLERY. Součástí bude i volný vstup do této galerie. Více informací na webových stránkách http://www.zetor.com/.

V sobotu 20. května od desíti hodin se v SVČ Lužánky na pracovišti Lidická uskuteční už třetí ročník přehlídky mladého designu, umění, módy, floristiky a gastronomie DAFFF

V Piknik boxu vedle Právnické fakulty v Brně se bude v neděli 21. května od jedenácti hodin konat Restaurant day. Na této akci si nadšení amatérští kulináři na jeden den otevřou vlastní pop-up restaurace. 

Pro milovníky japonského anime je od pátku až do neděle připraven Animefest 2017. Tato akce se bude konat v prostorách brněnského výstaviště. Program a další informace jsou přístupné na http://www.animefest.cz/

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.