Přeskočit na obsah

Víkend nabídne módu, deskové hry i hokej

21. února 2020 2 minuty čtení
(mad) – Ačkoliv se zima již pomalu chýlí ke konci, o víkendu zůstaňte radši v teple a navštivte jednu z námi doporučených akcí. Můžete si třeba vyzkoušet zážitkovou terapii s hlínou, zajít si na bohatý program do Hvězdárny a planetária Brno, navštívit Fashion Designer Show Brno 2020 nebo si zahrát deskové hry.

Rádi tvoříte, a třeba i s dětmi? Pak se dnes v 17:00 zastavte do GALERIE LeArt na Kopečné. Čeká vás zážitková terapie s hlínou v tamním ateliéru. Hotové výrobky je možné si nechat dodatečně naglazovat, vypálit a odnést domů. Cena za workshop, v níž je zahrnuto i občerstvení, činí 250 Kč.

Rádi se hezky oblékáte a žijete módou? Navštivte Fashion Designer Show Brno 2020, která se koná zítra od 17:00 na Radnické 8. Tato akce propojuje návrháře, nákupčí a fanoušky módy a snaží se vytvářet prostor pro domácí návrháře, aby mohli představit svoje produkty tradiční cestou na módním molu.

Chcete se dozvědět něco víc o svém mazlíčkovi? Pak určitě přijďte dnes v 19:00 do čajovny Utopia. Koná se zde přednáška Pochopit psa aneb Základy etologie. Dozvíte se například, jak pes vnímá svět, na základě čeho se rozhoduje a jak na zdravý a funkční vztah se psem.

Bohatý program nabízí také Hvězdárna a planetárium Brno. Můžete se třeba vydat po stopách Alberta Einsteina, spatřit zrození planety Země nebo pozorovat večerní oblohu. Všechny programy mají v tento moment ještě volné vstupenky, máte tedy z čeho vybírat.

Máte rádi deskové hry? V komunitním centru Lípa se dnes od 19:00 koná akce zvaná Deskoffky. Večer je určen všem dospělým, kteří si rádi zahrají zajímavé, moderní hry. Můžete si zde vyzkoušet nové deskovky i donést z domu vaše, na které se vám třeba nedaří najít spoluhráče.

Boj o play-off hokejové extraligy vrcholí a Kometa se těsně drží mezi nejlepšími šesti týmy, které mají zaručen přímý postup. V neděli v 17:00 se „modrobílá šlechta“ doma postaví Olomouci, která bojuje o předkolo a rozhodně neprodá svoji kůži zadarmo. Přijďte fandit! 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Zelená střecha v brněnských Bohunicích
O ekologické dotace můžete požádat až do konce října

Neváhejte, ještě letos stihnete podat žádost o ekodotace. Všech pět výzev: Zeleň střechám, Nachytej dešťovku, Vnitroblok, Nábřežít a Ekovýuka je otevřeno do konce října. Ekologická řešení tak můžete aplikovat přímo na své bydlení, zahradu nebo můžete oživit vnitroblok, nachystat ekologický program či kulturně obohatit nábřeží brněnských řek.