Víkend nabídne deskovky, kostýmované prohlídky i vesmírný karneval

  • 25. ledna 2019
  • 2 minuty čtení
(gak) - Poslední lednový víkend má v Brně opět co nabídnout. Tržnice na Zelném trhu ožije deskovkama, vilas Stiassny pro změnu historií dvacátých let, večer si můžete zpestřit Nocí hotelů a zítra vyrazit na vesmírný karneval na hvězdárnu. Chybět nebude ani sportovní vyžití.

Máte rádi netradiční zážitky? Pokud je odpověď ano, tak doporučujeme návštěvu vily Stiassny. Kostýmované komentované prohlídky vás unesou do dvacátých let. Prohlídky se uskuteční v pátek a sobotu, vždy od 16 do 19 hodin v každou celou hodinu. Prohlídky je nutné rezervovat předem. Kontaktní údaje naleznete na https://www.vila-stiassni.cz/cs.

Dnes v 16 hodin také začne akce nazvaná Brnohraní, na které se sejdou fanoušci deskových her. Hrát se bude dnes i zítra do 21 hodiny, začínat se zítra bude už v 9. Na akci je symbolické vstupné 40 korun za dospělého a 20 korun za dítě. Na akci bude k dispozici více než sto her, a to včetně novinek.

Z pátku na sobotu se také uskuteční již tradiční Noc hotelů. Ta má upozornit na podporu turismu a vstřícnost k návštěvníkům našeho města. Za vnímání ekonomického přínosu cestovního ruchu pro obyvatele Brna. Za toleranci jeho negativních vlivů. Akce se koná po celé České republice a stále ještě zbývají volné pokoje. Naleznete je na https://www.nochotelu.cz/.

V sobotu 26. ledna 2019 od 15.00 do 18.30 bude na Hvězdárně a planetáriu Brno připraven vesmírný karneval. Nebude chybět veselá hudba, spousta soutěží – například chůze po mořské pěně, poznáš souhvězdí, poznáš antická božstva na obloze, vysávání černé díry, tombola s bláznivými cenami a soutěž o „nej“ masku, o nejvesmírnější masku, o nejkreativnější masku a top masku rodiče. Možná přijde i pár zajímavých – v pravdě vesmírných hostů.

Na své si přijdou i sportovní fanoušci. V neděli v 17.00 Kometa vyzve v domácím utkání tradiční rivaly ze Zlína. Berani bojují o play-off a „modrobílé šlechtě“ nedají nic zadarmo. V jejich bráně se navíc možná objeví Libor Kašík, který brněnský tým nedávno opustil; o vyhecovanou atmosféru tak bude postaráno.

Nenechte si ujít