Přeskočit na obsah

Víkend nabídne deskovky, kostýmované prohlídky i vesmírný karneval

25. ledna 2019 2 minuty čtení
(gak) - Poslední lednový víkend má v Brně opět co nabídnout. Tržnice na Zelném trhu ožije deskovkama, vilas Stiassny pro změnu historií dvacátých let, večer si můžete zpestřit Nocí hotelů a zítra vyrazit na vesmírný karneval na hvězdárnu. Chybět nebude ani sportovní vyžití.

Máte rádi netradiční zážitky? Pokud je odpověď ano, tak doporučujeme návštěvu vily Stiassny. Kostýmované komentované prohlídky vás unesou do dvacátých let. Prohlídky se uskuteční v pátek a sobotu, vždy od 16 do 19 hodin v každou celou hodinu. Prohlídky je nutné rezervovat předem. Kontaktní údaje naleznete na https://www.vila-stiassni.cz/cs.

Dnes v 16 hodin také začne akce nazvaná Brnohraní, na které se sejdou fanoušci deskových her. Hrát se bude dnes i zítra do 21 hodiny, začínat se zítra bude už v 9. Na akci je symbolické vstupné 40 korun za dospělého a 20 korun za dítě. Na akci bude k dispozici více než sto her, a to včetně novinek.

Z pátku na sobotu se také uskuteční již tradiční Noc hotelů. Ta má upozornit na podporu turismu a vstřícnost k návštěvníkům našeho města. Za vnímání ekonomického přínosu cestovního ruchu pro obyvatele Brna. Za toleranci jeho negativních vlivů. Akce se koná po celé České republice a stále ještě zbývají volné pokoje. Naleznete je na https://www.nochotelu.cz/.

V sobotu 26. ledna 2019 od 15.00 do 18.30 bude na Hvězdárně a planetáriu Brno připraven vesmírný karneval. Nebude chybět veselá hudba, spousta soutěží – například chůze po mořské pěně, poznáš souhvězdí, poznáš antická božstva na obloze, vysávání černé díry, tombola s bláznivými cenami a soutěž o „nej“ masku, o nejvesmírnější masku, o nejkreativnější masku a top masku rodiče. Možná přijde i pár zajímavých – v pravdě vesmírných hostů.

Na své si přijdou i sportovní fanoušci. V neděli v 17.00 Kometa vyzve v domácím utkání tradiční rivaly ze Zlína. Berani bojují o play-off a „modrobílé šlechtě“ nedají nic zadarmo. V jejich bráně se navíc možná objeví Libor Kašík, který brněnský tým nedávno opustil; o vyhecovanou atmosféru tak bude postaráno.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Faktor K v Káznici na Bratislavské
S drakem v oblacích objevujte možnosti kultury

Kultura, sport nebo rodinné aktivity si o víkendu berou vládu nad Brnem. Do nebes vystoupají účastníci Brněnského kotólu, tvořit z přírodnin můžou děti na špilberské Hlídce a vypustit draka z letního úkrytu zase na Kraví hoře. Faktor K, Next wawe či Be2Can přináší výjimečné umělecké počiny do nevšedních míst.

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.