Víkend chystá řadu akcí: mapování přírody, umělecký festival i výstavu vozidel - Tiskový servis

Víkend chystá řadu akcí: mapování přírody, umělecký festival i výstavu vozidel

Jste připraveni na víkend? Aktivit se totiž nabízí skutečně mnoho. Staňte se zapálenými pozorovateli přírody během City Nature Challenge, vychutnejte si závěr festivalu Brno Art Week nebo se pokochejte výstavou historických vozidel. Vyberou si však také příznivci folkloru či děti.

Brněnská City Nature Challenge. Foto: Facebook Brněnská džungle

Brněnská City Nature Challenge. Foto: Facebook Brněnská džungle

Od pátečních 16 hodin se chystá XXII. ročník Mezinárodního tanečního festivalu neprofesionálních dětských tanečních skupin ŠD a ŠK Brno 2024. Soutěž se uskuteční ve velkém sále kulturního centra Babylon na Kounicově ulici. Ve stejný čas se také odhaluje formule, kterou v rámci soutěže Formula Student sestavil tým TU Brno Racing z VUT. Monopost si prohlédnete na Špilberku, kde nebudou chybět ani modely z předchozích sezon nebo jezdecký simulátor.

Jestli rádi pozorujete přírodu kolem sebe, je pro vás jako dělaná City Nature Challenge. Od pátku až do pondělí foťte kdekoliv venku rostliny, živočichy či houby a sdílejte je přes bezplatnou aplikaci. Loni se Brno umístilo na pěkné 62. příčce mezi takřka 500 městy z celého světa, podaří se letos metu překonat? Více o výzvě i doprovodných akcích se dočtete na www.brnenskadzungle.cz.


Výtvarný workshop v rámci Brno Art Week. Foto: Eliška Mikšová

Ke svému závěru spěje letošní Brno Art Week zaměřený na výtvarné umění. Celý program festivalu, jejž obstarávají muzea, galerie, knihovny či školy, si projděte přehledně zde. Do konce týdne ještě stíháte i Dny dobrovolnictví, během kterých máte šanci si sami vyzkoušet nespočet dobročinných aktivit. V sobotu pak naposledy navštivte Festival architektury věnující se modernímu stavebnictví, inovativním projektům a aktuálním trendům.

Sobotu si užijete na druhé akci k zahájení brněnské cyklosezony. Dopravní hřiště v Komíně nabídne mezi 10. a 16. hodinou šest stanovišť s různými úkoly, při nichž si děti procvičí pravidla silničního provozu. Zajděte se však podívat i do řečkovického depozitáře Technického muzea na sbírku historických vozidel. Dočkáte se také oblíbených okružních jízd historickými autobusy po okolí.


Vystoupení Divadla Koráb v Otevřené zahradě. Foto: Otevřená zahrada

Tradiční oslava jara v Otevřené zahradě se plánuje na neděli od 10.00 hodin. Ty nejmenší čeká sada úkolů, pohádka v podání Divadla Koráb, tvořivé dílny nebo květinový fotokoutek včetně občerstvení. Vstupenky zakoupíte pouze na místě za 130 korun. Vše potřebné zjistíte na stránkách Otevřené zahrady. Neděle ale současně patří benefičnímu folklornímu minifestivalu na velkém nádvoří Špilberku, kde vystoupí děti z Javorníčku i dospělého sboru Javorník. Přispívat se bude na neziskovou organizaci Dům pro Julii.

Fandy brněnského sportu zvou do velké haly na Vodově futsalisté Helasu. V pátek od 19.30 hodin hrají druhé semifinále s Chrudimí, která zatím vede v sérii 1:0 na zápasy. Kompletní semifinálový rozpis Brňanů naleznete zde.

Další články z rubriky