Přeskočit na obsah

Víkend bude ve znamení festivalů. Na své si přijdou milovníci hudby, piva nebo řeky Svitavy

20. srpna 2021 2 minuty čtení
(fpo) – Předposlední srpnový víkend má rozhodně co nabídnout. Dnes odpoledne startuje v areálu na Střelnici v Pisárkách druhý ročník festivalu TrutnOFF BrnoON. Při řece Svitavě se v sobotu odehraje festival Překročme řeku. Milovníci piva se sejdou v brněnských Řečkovicích. V sobotu začíná výstava věnovaná událostem ze srpna roku 1968 a na Špilberku je k vidění výstava naivního umění.

Pražský výběr, J.A.R., Čankišou, Dunaj nebo Terne Čhave. To je jen malá ukázka z programu festivalu TrutnOFF BrnoON, který začíná dnes odpoledne. Třídenní akce se uskuteční v areálu Na Střelnici v Pisárkách. Další informace o vystupujících nebo vstupenkách najdete na webu www.festivaltrutnoff.cz.

Propojit sousedy na obou stranách řeky Svitavy. To si klade za cíl festival Překročme řeku, který se odehraje v sobotu 21. srpna 2021. Hlavní hvězdou festivalu bude britský hudebník Phil Shoenfelt, kterého doprovodí Band of Heysek. Návštěvníci budou mít také možnost navštívit areál bývalých jatek, pivovar Hauskrecht nebo originální ubytování pro cizince Domeq. Další podrobnosti na stránkách akce www.nabrezisvitavy.cz.

Šestý ročník oblíbeného Řečkovického festivalu minipivovarů proběhne opět v amfiteátru starého řečkovického pivovaru, a to od pátku do soboty. Milovníci piva budou moci ochutnat česká a moravská piva, přijedou ale i zástupci zahraničních pivovarů z Anglie, USA, Německa či Belgie.

Paměť národa vystaví k příležitosti 53. výročí okupace Československa fotografie výkladních skříní a ulic Brna v roce 1968 spolu s příběhy pamětníků vzpomínajících na „bratrskou pomoc“. V parku Danuše Muzikářové si Brňané budou moci od 21. 8. do 4. 9. 2021 prohlédnout sbírku fotografií zachycujících situaci po vstupu vojsk Varšavské smlouvy na území Československa.

Kouzelný svět – tak se jmenuje mezinárodní výstava, která je k vidění na hradu Špilberku. Expozice představí tvorbu několika desítek umělců z dvanácti zemí. Například české umělce Alexandru Dětinskou, Jiřího Vidláka, z Rumunska Mihau Dascalu, Itálii bude reprezentovat Paolo Laconi, Guido Vedovato, Francii Marion Alexandre a další. Více v odkaze: https://www.spilberk.cz/kalendar/kouzelny-svet/

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.