Víkend bude ve znamení festivalů. Na své si přijdou milovníci hudby, piva nebo řeky Svitavy

  • 20. srpna 2021
  • 2 minuty čtení
(fpo) – Předposlední srpnový víkend má rozhodně co nabídnout. Dnes odpoledne startuje v areálu na Střelnici v Pisárkách druhý ročník festivalu TrutnOFF BrnoON. Při řece Svitavě se v sobotu odehraje festival Překročme řeku. Milovníci piva se sejdou v brněnských Řečkovicích. V sobotu začíná výstava věnovaná událostem ze srpna roku 1968 a na Špilberku je k vidění výstava naivního umění.

Pražský výběr, J.A.R., Čankišou, Dunaj nebo Terne Čhave. To je jen malá ukázka z programu festivalu TrutnOFF BrnoON, který začíná dnes odpoledne. Třídenní akce se uskuteční v areálu Na Střelnici v Pisárkách. Další informace o vystupujících nebo vstupenkách najdete na webu www.festivaltrutnoff.cz.

Propojit sousedy na obou stranách řeky Svitavy. To si klade za cíl festival Překročme řeku, který se odehraje v sobotu 21. srpna 2021. Hlavní hvězdou festivalu bude britský hudebník Phil Shoenfelt, kterého doprovodí Band of Heysek. Návštěvníci budou mít také možnost navštívit areál bývalých jatek, pivovar Hauskrecht nebo originální ubytování pro cizince Domeq. Další podrobnosti na stránkách akce www.nabrezisvitavy.cz.

Šestý ročník oblíbeného Řečkovického festivalu minipivovarů proběhne opět v amfiteátru starého řečkovického pivovaru, a to od pátku do soboty. Milovníci piva budou moci ochutnat česká a moravská piva, přijedou ale i zástupci zahraničních pivovarů z Anglie, USA, Německa či Belgie.

Paměť národa vystaví k příležitosti 53. výročí okupace Československa fotografie výkladních skříní a ulic Brna v roce 1968 spolu s příběhy pamětníků vzpomínajících na „bratrskou pomoc“. V parku Danuše Muzikářové si Brňané budou moci od 21. 8. do 4. 9. 2021 prohlédnout sbírku fotografií zachycujících situaci po vstupu vojsk Varšavské smlouvy na území Československa.

Kouzelný svět – tak se jmenuje mezinárodní výstava, která je k vidění na hradu Špilberku. Expozice představí tvorbu několika desítek umělců z dvanácti zemí. Například české umělce Alexandru Dětinskou, Jiřího Vidláka, z Rumunska Mihau Dascalu, Itálii bude reprezentovat Paolo Laconi, Guido Vedovato, Francii Marion Alexandre a další. Více v odkaze: https://www.spilberk.cz/kalendar/kouzelny-svet/

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít