Přeskočit na obsah

Víkend bude v Brně bohatý na zážitky. Vyrazte na festival, do kreativního hubu či na Brněnskou přehradu

10. září 2021 2 minuty čtení
(zob) – Víkendové tipy jsou tentokrát opravdu nabité. Centrum města bude hostit Festival piva, na Údolní se otevře umělecký prostor Kumst. Pokud jste milovníky sportu, neměli byste minout Běh pro hospic sv. Alžběty. Na brněnské přehradě se bude slavit 75 let lodní dopravy.

Špilberk žije pověstmi celý následující víkend. Celohradní dobrodružná hra objasní některé z brněnských pověstí. Na nádvoří se můžete těšit na jarmark a spoustu atrakcí pro malé i větší návštěvníky. Z jihozápadního bastionu bude každou hodinu od 11 hodin střílet dělo. Akce vyvrcholí posledním z letošních ohňostrojů Ignis Brunensis jménem Kouzelná země v 21:30 h, který je věnován všem dětem na počest začátku školního roku. 

Lodní doprava na Brněnské přehradě letos slaví 75. výročí. V sobotu se můžete těšit na pravidelné vyhlídkové plavby zdarma. Své brány otevřou i hangáry DPMB a čeká na vás výstava zabývající se historií lodní dopravy a techniky. 

Pokud chcete poznat Brno také z jiné strany, TIC BRNO si připravil na tento podzim sérii autentických procházek. O víkendu se můžete vydat na Stránskou skálu a s odborným výkladem zjistíte detaily této tajemné lokality. Středověké Brno objevíte na nedělní procházce, kontext a mnoho zajímavostí přinese na známá místa výklad Jakuba Kříže. 

Nejen pro zdatné běžce, ale úplně pro každého člověka, třeba i chodce, se koná čtvrtý ročník Běhu pro hospic sv. Alžběty. Trasa vede z areálu hospice parkem kolem Svratky a zpět. Pokud jste spíše pasivními sportovci, můžete jít fandit na Brno friendly cup nevidomým fotbalistům z brněnského týmu Avoy MU Brno. Ten se koná celý víkend v areálu U Hrocha v Komíně. 

Brněnského sládka a zakladatele první pivovarské školy na světě Františka Ondřeje Poupěte připomenou Slavnosti piva, které se budou konat na Šilingrově náměstí a Starobrněnské ulici a potrvají do soboty. Na jednotlivých stáncích vyzkoušíte řemeslná piva z malých pivovarů. Pro umělecké duše celý víkend a následující týden probíhá slavnostní otevření nového kreativního hubu KUMST na Údolní. Opening week nabízí velké množství přednášek, kurzů a výstav.

Létofest se v sobotu bude konat na stadionu Za Lužánkami a na Lesné můžete navštívit Rokle fest, kde je připraven bohatý program pro děti i dospělé, který zahrnuje i zorbing a představení rytířských soubojů. O víkendu můžete navštívit i aktuální výstavu URBANIA v Káznici na Cejlu. Poznáte, na jakých principech funguje správa města. 4. ročník benefičního koncertu na podporu Salesiánských misií v Bulharsku se uskuteční v sobotu od 16 hodin v Denisových sadech v Brně. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.