Víkend bude v Brně bohatý na zážitky. Vyrazte na festival, do kreativního hubu či na Brněnskou přehradu

  • 10. září 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) – Víkendové tipy jsou tentokrát opravdu nabité. Centrum města bude hostit Festival piva, na Údolní se otevře umělecký prostor Kumst. Pokud jste milovníky sportu, neměli byste minout Běh pro hospic sv. Alžběty. Na brněnské přehradě se bude slavit 75 let lodní dopravy.

Špilberk žije pověstmi celý následující víkend. Celohradní dobrodružná hra objasní některé z brněnských pověstí. Na nádvoří se můžete těšit na jarmark a spoustu atrakcí pro malé i větší návštěvníky. Z jihozápadního bastionu bude každou hodinu od 11 hodin střílet dělo. Akce vyvrcholí posledním z letošních ohňostrojů Ignis Brunensis jménem Kouzelná země v 21:30 h, který je věnován všem dětem na počest začátku školního roku. 

Lodní doprava na Brněnské přehradě letos slaví 75. výročí. V sobotu se můžete těšit na pravidelné vyhlídkové plavby zdarma. Své brány otevřou i hangáry DPMB a čeká na vás výstava zabývající se historií lodní dopravy a techniky. 

Pokud chcete poznat Brno také z jiné strany, TIC BRNO si připravil na tento podzim sérii autentických procházek. O víkendu se můžete vydat na Stránskou skálu a s odborným výkladem zjistíte detaily této tajemné lokality. Středověké Brno objevíte na nedělní procházce, kontext a mnoho zajímavostí přinese na známá místa výklad Jakuba Kříže. 

Nejen pro zdatné běžce, ale úplně pro každého člověka, třeba i chodce, se koná čtvrtý ročník Běhu pro hospic sv. Alžběty. Trasa vede z areálu hospice parkem kolem Svratky a zpět. Pokud jste spíše pasivními sportovci, můžete jít fandit na Brno friendly cup nevidomým fotbalistům z brněnského týmu Avoy MU Brno. Ten se koná celý víkend v areálu U Hrocha v Komíně. 

Brněnského sládka a zakladatele první pivovarské školy na světě Františka Ondřeje Poupěte připomenou Slavnosti piva, které se budou konat na Šilingrově náměstí a Starobrněnské ulici a potrvají do soboty. Na jednotlivých stáncích vyzkoušíte řemeslná piva z malých pivovarů. Pro umělecké duše celý víkend a následující týden probíhá slavnostní otevření nového kreativního hubu KUMST na Údolní. Opening week nabízí velké množství přednášek, kurzů a výstav.

Létofest se v sobotu bude konat na stadionu Za Lužánkami a na Lesné můžete navštívit Rokle fest, kde je připraven bohatý program pro děti i dospělé, který zahrnuje i zorbing a představení rytířských soubojů. O víkendu můžete navštívit i aktuální výstavu URBANIA v Káznici na Cejlu. Poznáte, na jakých principech funguje správa města. 4. ročník benefičního koncertu na podporu Salesiánských misií v Bulharsku se uskuteční v sobotu od 16 hodin v Denisových sadech v Brně. 

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít