Víkend bude pestrý. Nabídne návštěvu hradu, divadelních představení, kapucínské knihovny nebo výlet do ptačího světa

  • 01. dubna 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Během víkendu Brno ovládne divadelní nálada. Konají se hned tři akce s touto tematikou. Po zimní přestávce se opět otevírá návštěvníkům hrad Veveří a zvídavé historiky jistě zaujme návštěva barokní kapucínské knihovny. Sportovní sezona se otvírá brněnskému baseballu, týmy můžete podpořit během obou volných dní.

První dubnový víkend odemyká hrady a zámky po celé republice, nejinak je tomu u hradu Veveří. Komplex tyčící se nad Brněnskou přehradou prošel velkou rekonstrukcí a návštěvníci si můžou vybrat ze čtyř prohlídkových tras. Seznámí se tak nejen s reprezentačním pokojem prince Vasy, ale také třeba se stavebně-historickým vývojem hradu.

BudkoHraní je sobotní akce v Zoo Brno. Jejím výsledkem může být luxusní apartmán pro sýkorky nebo třeba pro vrabce. Kromě samotné stavby budky pod vedením odborníka se návštěvníci dozví více také o dudku chocholatém. Během komentovaného krmení luňáků a bahňáků se seznámí s těmito zajímavými druhy. Na konci programu proběhne vyhodnocení vědomostní soutěže a vyhlášení nejhezčí budky. 

O víkendu si můžete vybrat hned ze tří divadelních událostí. V sobotu vyvrcholí festival Encounter, který pořádá Janáčkova akademie múzických umění. Setkávají se na něm studenti divadelnictví z celého světa. Letošním tématem je (In)visibility – nebýt vidět neznamená nebýt. A viděné ještě nemusí být nutně skutečné. Amatérští herci a loutkáři zase předvedou své umění na přehlídce ŠPÍL-BERG v CO.LABS na Kounicově a Loutka v Brně ve Středisku volného času Legato.

Kapucínský kostel a jeho historická knihovna své brány neotevírají často. V sobotu je však můžete navštívit, navíc výtěžek z prohlídky bude věnován na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Barokní skvosty si vychutnáte i s komentářem o dějinách kláštera a řádu.

Skvěle se najíst a podpořit dobrou věc? V Björnsonově sadu v Piknik boxu se v sobotu, na niž připadl Světový den porozumění autismu, koná Restaurant day. Celá akce podporuje neziskovou organizaci Tady to mám rád, která v Mokré-Horákově buduje Nový domov. Chráněné bydlení komunitního typu pro dospělé osoby s poruchou autistického spektra. 

Baseballová sezona v Komárově začíná. Areál Hrochů ožije dvěma zápasy. Domácí tým se utká s třebíčským týmem Nuclears. Otevřený bude celý areál a nabídne vyžití dětem i dospělým. Opening day si připravil na neděli i další baseballový brněnský tým. Technika Brno vás uvítá na svém hřišti na Kraví hoře, kde se odpoledne utká s týmem Hluboké.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít