Přeskočit na obsah

Víkend bude pestrý. Nabídne návštěvu hradu, divadelních představení, kapucínské knihovny nebo výlet do ptačího světa

01. dubna 2022 2 minuty čtení
(zob) – Během víkendu Brno ovládne divadelní nálada. Konají se hned tři akce s touto tematikou. Po zimní přestávce se opět otevírá návštěvníkům hrad Veveří a zvídavé historiky jistě zaujme návštěva barokní kapucínské knihovny. Sportovní sezona se otvírá brněnskému baseballu, týmy můžete podpořit během obou volných dní.

První dubnový víkend odemyká hrady a zámky po celé republice, nejinak je tomu u hradu Veveří. Komplex tyčící se nad Brněnskou přehradou prošel velkou rekonstrukcí a návštěvníci si můžou vybrat ze čtyř prohlídkových tras. Seznámí se tak nejen s reprezentačním pokojem prince Vasy, ale také třeba se stavebně-historickým vývojem hradu.

BudkoHraní je sobotní akce v Zoo Brno. Jejím výsledkem může být luxusní apartmán pro sýkorky nebo třeba pro vrabce. Kromě samotné stavby budky pod vedením odborníka se návštěvníci dozví více také o dudku chocholatém. Během komentovaného krmení luňáků a bahňáků se seznámí s těmito zajímavými druhy. Na konci programu proběhne vyhodnocení vědomostní soutěže a vyhlášení nejhezčí budky. 

O víkendu si můžete vybrat hned ze tří divadelních událostí. V sobotu vyvrcholí festival Encounter, který pořádá Janáčkova akademie múzických umění. Setkávají se na něm studenti divadelnictví z celého světa. Letošním tématem je (In)visibility – nebýt vidět neznamená nebýt. A viděné ještě nemusí být nutně skutečné. Amatérští herci a loutkáři zase předvedou své umění na přehlídce ŠPÍL-BERG v CO.LABS na Kounicově a Loutka v Brně ve Středisku volného času Legato.

Kapucínský kostel a jeho historická knihovna své brány neotevírají často. V sobotu je však můžete navštívit, navíc výtěžek z prohlídky bude věnován na pomoc ukrajinským uprchlíkům. Barokní skvosty si vychutnáte i s komentářem o dějinách kláštera a řádu.

Skvěle se najíst a podpořit dobrou věc? V Björnsonově sadu v Piknik boxu se v sobotu, na niž připadl Světový den porozumění autismu, koná Restaurant day. Celá akce podporuje neziskovou organizaci Tady to mám rád, která v Mokré-Horákově buduje Nový domov. Chráněné bydlení komunitního typu pro dospělé osoby s poruchou autistického spektra. 

Baseballová sezona v Komárově začíná. Areál Hrochů ožije dvěma zápasy. Domácí tým se utká s třebíčským týmem Nuclears. Otevřený bude celý areál a nabídne vyžití dětem i dospělým. Opening day si připravil na neděli i další baseballový brněnský tým. Technika Brno vás uvítá na svém hřišti na Kraví hoře, kde se odpoledne utká s týmem Hluboké.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.