Přeskočit na obsah

Video: v zastupitelském sále se diskutovalo o nádraží

22. února 2018 2 minuty čtení
 

(taz) - V úterý 20. února v podvečer se v zastupitelském sále Nové radnice konala veřejná diskuze k projektu modernizace železničního uzlu Brno.

Zájemci o toto téma zcela zaplnili jednací sál, jehož kapacita je 250 míst. Diskuze trvala dvě a půl hodiny, moderoval ji Jakub Železný.

Debatovat o problematice železničního uzlu a jeho modernizace přišli:
• Petr Vokřál – primátor města Brna
• Richard Mrázek – náměstek primátora pro oblast technickou a majetkovou
• Matěj Hollan – náměstek primátora pro oblast sociálně-kulturní a dopravy
• Martin Ander – náměstek primátora pro oblast rozvoje města
• Jaroslav Kacer  - náměstek primátora pro oblast Smart City
• Filip Chvátal -  člen dopravní komise
• Josef Buriánek – Správa železniční dopravní cesty
• Michal Sedláček – ředitel Kanceláře architekta města Brna
• Martin Všetečka – dopravní specialista, Kancelář architekta města Brna
Na začátku programu promítla Správa železniční dopravní cesty video vysvětlující problematiku modernizace železničního uzlu. Toto video najdete zde.

Aktuální stav brněnského hlavního nádraží neodpovídá moderním standardům a kapacitně je na hraně únosnosti. V současné poloze jeho přestavba není možná. O stanovisku města, které vybírá mezi variantou „Petrov“ a „Řeka“, budou zastupitelé rozhodovat na zasedání 27. února. Rada města Brna na včerejším zasedání doporučila Zastupitelstvu města Brna schválit variantu Řeka ve verzi Ac. Zároveň považuje za akceptovatelnou variantu „Petrov“ v podobě B1b.

Konečné slovo má stát jako investor, stanovisko města i kraje, který se v lednu vyslovil pro variantu Řeka, je pouze poradní. Finální rozhodnutí padne v 1. pololetí roku 2018.

Podrobné informace najdete na webu www.europointbrno.cz a www.kamnadrazi.cz

Fotografie z diskuze najdete ve fotogalerii.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.