Přeskočit na obsah

Více zeleně a parků v Brně. Město pomůže s projekty městských částí

16. února 2022

Město Brno nadále podporuje snahy městských částí o sázení stromů, úpravy zeleně nebo vytváření nových parků. Radní navrhují poslat peníze na potřebné dokumentace nebo samotné realizace 13 projektů.

„V rozpočtu na letošní rok máme vyhrazeno 30 milionů korun na poskytnutí investičních i neinvestičních transferů městským částem, a to na zpracování projektových dokumentací a realizaci ploch zeleně. Na základě naší výzvy jsme obdrželi požadavky osmi městských částí za 12,9 milionu korun. Mezi největší navržené příspěvky patří 4 miliony korun pro Brno-střed na vybudování parku Pohoda. Za zmínku stojí také převod 2,4 milionu korun městské části Starý Lískovec, a to na realizaci parku Kroupova. Na revitalizaci zeleně v sídlišti mezi ulicemi Bratří Křičků a Kárníkovou pošleme městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora 1,87 milionu korun,“ uvedl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Další transfery jsou navrženy na následující projekty:
-    200 tisíc Kč na projektovou dokumentaci sadu Turgeněvova v MČ Brno-Černovice
-    300 tisíc Kč na výsadbu na ulici Absolonově v MČ Brno-Komín
-    800 tisíc Kč na realizaci ploch zeleně u Obřanského mostu v MČ Brno – Maloměřice a Obřany
-    230 tisíc Kč na tvorbu odpočinkové zóny v MČ Brno – Maloměřice a Obřany
-    600 tisíc Kč na pěstební zásahy v parku Pod Plachtami v MČ Brno – Nový Lískovec
-    1,55 milionu Kč na revitalizaci zeleně v sídlištích Medlánecká, Renčova, Škrétova a Kremličkova
v MČ Brno – Řečkovice a Mokrá Hora
-    350 tisíc Kč na projektovou dokumentaci na revitalizaci zeleně při ulici Kotěrově v MČ Brno-sever
-    100 tisíc Kč na projektovou dokumentaci parku Prostějovská v MČ Brno-Slatina
-    130 tisíc Kč na projektovou dokumentaci cestní sítě parku Přemyslovo náměstí v MČ Brno-Slatina
-    370 tisíc Kč na výsadbu na ulici Koliště v MČ Brno-střed


Finální slovo budou mít zastupitelé. Ti se navrženými transfery budou zabývat na příštím zasedání.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.