Přeskočit na obsah

Více peněz na inovace. Připravuje se nová smlouva s JIC

11. května 2022

Přeměna inovativních nápadů ve fungující technologické firmy, akcelerace inovativního podnikání s pomocí konzultantů, asistence zavedeným společnostem stojícím před zahraniční expanzí nebo inovací svých produktů či služeb? To vše spolu s rozvojem sítě podnikatelských inkubátorů je jen část činností, jimiž město Brno pověřilo inovační agenturu JIC a platí jí za ně. Aktuální růst nákladů je nutno promítnout do výše vyrovnávací platby za plnění závazku veřejné služby. Proto Rada města Brna doporučila zastupitelům ukončit současnou smlouvu s JIC a schválit novou, v níž se zvýší limit finanční podpory z městského rozpočtu.

Brno má zájem o kvalitativní i kvantitativní rozvoj inovativních produktů a služeb na svém území a v zázemí. Pověřilo proto inovační agenturu JIC, aby vykonávala služby, které posílí jeho hospodářský rozvoj a stabilitu. Tyto činnosti jsou poskytovány v režimu závazku veřejné služby a Brno za ně posílá agentuře vyrovnávací platbu. Pro rok 2022 jde o 14 milionů korun.

Mezi aktivity zajišťované pro Brno na základě smlouvy o poskytování veřejné služby patří např. provoz inkubátorů a vědecko-technických parků (např. INBIT, INMEC nebo kreativní hub KUMST), konzultace s akreditovanými experty, rozvoj podnikatelských schopností u studentů, start-upů nebo zavedených rodinných firem a péče o Regionální inovační strategii Jihomoravského kraje.

„Zájmové sdružení právnických osob JIC požádalo město Brno o ukončení stávající a přípravu nové smlouvy. Tím se vyřeší zejména potřeba aktualizací základní smlouvy v Zastupitelstvu města Brna a možnost navýšení limitu podpory poskytované z rozpočtu města. Pro rok 2023 je navrženo zvýšení vyrovnávací platby o milion korun na 15 milionů, což reflektuje růst nákladů a zajistí dodržení závazků veřejné služby bez nutnosti redukce poskytovaného plnění,“ popsal náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Smlouva se uzavírá na dobu určitou od 1. března 2023 do 28. února 2024. O ukončení nynější a uzavření nové smlouvy rozhodne Zastupitelstvo města Brna.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.