Přeskočit na obsah

Více než osm tisíc uživatelů Brno iD se zúčastnilo velikonoční akce

07. dubna 2021

Svůj účet na portále Brno iD, který město už pět let rozvíjí, má téměř 180 tisíc lidí. Do oblíbené velikonoční akce popularizující tento portál se letos zapojilo rekordních 8270 uživatelů. Devět vylosovaných šťastlivců obdrží od města hezký velikonoční dárek.

Pro všechny s ověřeným účtem Brno iD v plné variantě „full“ připravilo město Brno oblíbenou velikonoční akci. Zkusit štěstí se letos rozhodlo 8270 Brňanů. Devět náhodně vybraných šťastlivců pak získalo od města Brna velikonoční dárek v podobě roční šalinkarty. Ty se losovaly ve třech kategoriích (děti/žáci/studenti, důchodci/invalidní důchodci/65+, základní kategorie).
Cílem velikonoční akce bylo zvýšit povědomí o výhodách uživatelských účtů s plně ověřenými osobními údaji (tzv. typ účtu „Brno iD full“) a podpořit jejich nárůst napříč generacemi.

Novinka Brno iD v modulu Zoo
Od dubna mají uživatelé e-shopu městských služeb Brno iD možnost přispět na provoz brněnské zoo prostřednictvím nákupu potravy pro vybraná zvířata. Za první týden vyjádřilo svou solidaritu se zoo téměř 600 lidí, kteří uskutečnili více než 1200 nákupů v celkové hodnotě téměř čtvrt miliónu korun.

„Nová funkcionalita e-shopu brnoid.cz umožňuje lidem rychle a jednoduše finančně pomoci brněnské zoo v této i pro ně nelehké době. Vznikla navíc v relativně krátkém čase. Od prvotního nápadu po spuštění uplynul méně než týden. Jsem rád, že Brno iD pomůže dobré věci,“ řekl k novince náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Modul Brno iD Zoo nabízí kromě popsané novinky také možnost adoptovat a sponzorovat v Zoo Brno chovaná zvířata, poslat jim přání a finančně tak zoo pomoci. Po znovuotevření pro veřejnost pak mohou zájemci opět využívat možnosti Brno iD, jako je pořizování vstupenek i dárkových poukazů. Více na www.brnoid.cz/zoo.

Město Brno pět let rozvíjí portál a buduje vlastní elektronickou identitu Brno iD. Lidé si mohou online z jednoho účtu kupovat elektronické předplatní jízdenky na MHD či zaplatit za komunální odpad. Služby e-shopu mohou využít i návštěvníci města díky modulu turistické karty BRNOPAS. Zájemci si online pořídí vstupenky do Zoo Brno či získají přístup k nabídce sportovních služeb společnosti STAREZ-SPORT. Lidé si mohou v rámci modulu rezidentního parkování zřídit nový parkovací účet či propojit již existující, aniž by museli chodit na úřad. Občané mají také možnost prostřednictvím anketního modulu hlasovat v anketách nebo v participativním rozpočtu města Brna Dáme na vás. Další dostupnou službou je nabídka prodloužení pronájmu či nového pronájmu místa nebo zajištění zahradnické služby k hrobovému místu na brněnských hřbitovech online. Zákazníci Knihovny Jiřího Mahena v Brně si prostřednictvím svého Brno iD účtu mohou svůj čtenářský účet spravovat online.

K 6. dubnu 2021 bylo na portálu Brno ID registrovaných téměř 180 000 Brňanů. Z toho je téměř 114 000 v ověřené variantě Brno iD full.

Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.