Přeskočit na obsah

Větší bezpečnost: ve dvou městských částech nechá město modernizovat kamerový systém, u dvou zastávek se objeví zcela nově

15. září 2021
Investiční záměr na zřízení celkem pěti kamerových bodů a modernizaci stávajících kamerových systémů ve dvou městských částech dnes schválili brněnští radní. Dva kamerové body by měly vzniknout na zastávce tramvaje Bieblova a v přilehlém podchodu a další tři na konečné stanici tramvaje v Řečkovicích a také v tamním podchodu. Modernizace pak čeká zastaralé kamerové systémy v městských částech Brno-sever a Brno-střed a také v Denisových sadech.

„Modernizace částí kamerových systémů na území Brna-severu a Brna-středu a v oblasti Denisových sadů je nutná. Stávající kamery jsou zde už technologicky zastaralé, protože využívají analogovou technologii. Cílem investice je jejich modernizace, díky které budou kamerové systémy nadále sloužit nejen k ochraně majetku města, ale také přispějí ke zvýšení bezpečnosti ve zmíněných oblastech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Součástí investice je úprava stávajících kamer, nedojde k rozšíření území monitorovaného městským kamerovým systémem.

Rada města Brna dnes schválila také dva investiční záměry, které navrhují zřídit nové kamerové body. Dva by se měly objevit na tramvajové zastávce Bieblova na třídě Generála Píky a v přilehlém podchodu. Další tři pak přibudou na konečné stranici tramvaje v Řečkovicích a rovněž v nedalekém podchodu. „Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna by se na základě těchto záměrů měly vystavět optické kabelové trasy na sloupech trakčního vedení. V případě Bieblovy se jedná o trakční vedení od křižovatky Lesnická a Generála Píky na zastávku Bieblova, v případě Řečkovic jde o trakční vedení od křižovatky ulic Banskobystrická a Terezy Novákové na konečnou tramvaje. V podchodu pod Banskobystrickou pak budou umístěny dvě pevné kamery, jedna bude v podchodu pod ulicí Generála Píky. Na obou zmíněných zastávkách budou nově také sloupy s otočnými kamerami,“ přiblížila Markéta Vaňková.

Rekonstrukce pěti kamerových bodů v Denisových sadech bude stát podle odhadů 3,3 milionu korun s DPH a modernizace osmi kamerových bodů na území Brna-severu bude stát 3,5 milionu korun s DPH. Výběrové řízení na zhotovitele bude vypsáno v nejbližších dnech. Probíhá výběrové řízení na dodavatele u kamerových bodů na konečné tramvaje v Řečkovicích. Včetně optického připojení by práce měly vyjít na 2,5 milionu korun včetně DPH. Kamerové body na Gen. Píky jsou v projektové přípravě a cena by neměla překročit 2,3 milionu Kč s DPH. Všechny projednávané akce by měly být hotové do konce tohoto roku.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Nevyužité fotbalové hřiště v Bosonohách se díky participativnímu rozpočtu proměnilo ve „Sportovně-relaxační lesní zónu“

Ukázkami jízdy na pumptracku i závody pro děti a mládež ve čtvrtek slavnostně odstartuje novou kapitolu své existence někdejší fotbalové hřiště v bosonožském lese. Myšlenka jeho revitalizace uspěla v roce 2020 v participativním rozpočtu a o tři roky a tři miliony později je „Sportovně-relaxační lesní zóna“ připravená na návštěvníky a návštěvnice. 

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

AKTUALIZACE 3. 10. 13:45 Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ dnes odstartovala křtem galerijní tramvaje. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. ročníku Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.