Přeskočit na obsah

Větší bezpečnost: ve dvou městských částech nechá město modernizovat kamerový systém, u dvou zastávek se objeví zcela nově

15. září 2021

Investiční záměr na zřízení celkem pěti kamerových bodů a modernizaci stávajících kamerových systémů ve dvou městských částech dnes schválili brněnští radní. Dva kamerové body by měly vzniknout na zastávce tramvaje Bieblova a v přilehlém podchodu a další tři na konečné stanici tramvaje v Řečkovicích a také v tamním podchodu. Modernizace pak čeká zastaralé kamerové systémy v městských částech Brno-sever a Brno-střed a také v Denisových sadech.

„Modernizace částí kamerových systémů na území Brna-severu a Brna-středu a v oblasti Denisových sadů je nutná. Stávající kamery jsou zde už technologicky zastaralé, protože využívají analogovou technologii. Cílem investice je jejich modernizace, díky které budou kamerové systémy nadále sloužit nejen k ochraně majetku města, ale také přispějí ke zvýšení bezpečnosti ve zmíněných oblastech,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Součástí investice je úprava stávajících kamer, nedojde k rozšíření území monitorovaného městským kamerovým systémem.

Rada města Brna dnes schválila také dva investiční záměry, které navrhují zřídit nové kamerové body. Dva by se měly objevit na tramvajové zastávce Bieblova na třídě Generála Píky a v přilehlém podchodu. Další tři pak přibudou na konečné stranici tramvaje v Řečkovicích a rovněž v nedalekém podchodu. „Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna by se na základě těchto záměrů měly vystavět optické kabelové trasy na sloupech trakčního vedení. V případě Bieblovy se jedná o trakční vedení od křižovatky Lesnická a Generála Píky na zastávku Bieblova, v případě Řečkovic jde o trakční vedení od křižovatky ulic Banskobystrická a Terezy Novákové na konečnou tramvaje. V podchodu pod Banskobystrickou pak budou umístěny dvě pevné kamery, jedna bude v podchodu pod ulicí Generála Píky. Na obou zmíněných zastávkách budou nově také sloupy s otočnými kamerami,“ přiblížila Markéta Vaňková.

Rekonstrukce pěti kamerových bodů v Denisových sadech bude stát podle odhadů 3,3 milionu korun s DPH a modernizace osmi kamerových bodů na území Brna-severu bude stát 3,5 milionu korun s DPH. Výběrové řízení na zhotovitele bude vypsáno v nejbližších dnech. Probíhá výběrové řízení na dodavatele u kamerových bodů na konečné tramvaje v Řečkovicích. Včetně optického připojení by práce měly vyjít na 2,5 milionu korun včetně DPH. Kamerové body na Gen. Píky jsou v projektové přípravě a cena by neměla překročit 2,3 milionu Kč s DPH. Všechny projednávané akce by měly být hotové do konce tohoto roku.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.