Přeskočit na obsah

Vesmírný inkubátor nebo DigiJIC. Město rozšířilo seznam projektů, na které JICu přispěje

05. února 2020
Technologické inkubátory, služby pro malé a střední inovativní podniky nebo příprava Regionální inovační strategie. Na základě dodatku ke smlouvě s JIC, který dnes schválili radní, se upřesňuje rozsah služeb, na něž město posílá JICu peníze.

Mezi podporované provozované technologické inkubátory se dodatkem přidává i kreativní hub na Údolní 19, který zde vzniká jako pilotní projekt Kreativního centra Brno. Tento objekt nabídne až 1800 m2 pro podporu podnikatelských subjektů působících v kulturních a kreativních odvětvích. Počítá se, že se rozvojových programů budou v počátečním období účastnit až tři desítky subjektů, že vznikne i několik nových a celkový obrat firem by mohl dosahovat 50 mil. Kč. Objekt, který má JIC v nájmu od Vysokého učení technického v Brně, čekají na jaře stavební úpravy, které jej připraví na přijetí prvních zájemců.

„Věřím, že zkušenost z úspěšné podpory podnikatelů, kterou JIC za 15 let své existence nabyl, se podaří zúročit při vzniku a rozvoji inkubátoru na Údolní 19 pro podnikatele v kulturních a kreativních odvětvích. Inkubátor tak bude sloužit jako pilotní projekt pro připravované Kreativní centrum Brno,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.  

Rozšiřuje se i portfolio poskytovaných služeb pro malé a střední podniky. Mezi nové nástroje patří Prototypuj a ověřuj, zaměřený zejména na podporu technické proveditelnosti podnikatelských projektů; provoz brněnské pobočky vesmírného inkubátoru ESA BIC nebo příprava mezinárodní konference prototypovacích dílen FabLabia.

K dalším projektům, které dodatek zahrnuje, patří DigiJIC, zajišťující přechod organizace na Office365, nebo další rozvoj FabLab Experience.

Důležitou aktivitou je příprava páté generace Regionální inovační strategie, která tvoří společný rámec podpory inovací v Brně a Jihomoravském kraji. Nová strategie bude představena orgánům města v červnu 2020.  

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.