Přeskočit na obsah

Vesmírný inkubátor nebo DigiJIC. Město rozšířilo seznam projektů, na které JICu přispěje

05. února 2020

Technologické inkubátory, služby pro malé a střední inovativní podniky nebo příprava Regionální inovační strategie. Na základě dodatku ke smlouvě s JIC, který dnes schválili radní, se upřesňuje rozsah služeb, na něž město posílá JICu peníze.

Mezi podporované provozované technologické inkubátory se dodatkem přidává i kreativní hub na Údolní 19, který zde vzniká jako pilotní projekt Kreativního centra Brno. Tento objekt nabídne až 1800 m2 pro podporu podnikatelských subjektů působících v kulturních a kreativních odvětvích. Počítá se, že se rozvojových programů budou v počátečním období účastnit až tři desítky subjektů, že vznikne i několik nových a celkový obrat firem by mohl dosahovat 50 mil. Kč. Objekt, který má JIC v nájmu od Vysokého učení technického v Brně, čekají na jaře stavební úpravy, které jej připraví na přijetí prvních zájemců.

„Věřím, že zkušenost z úspěšné podpory podnikatelů, kterou JIC za 15 let své existence nabyl, se podaří zúročit při vzniku a rozvoji inkubátoru na Údolní 19 pro podnikatele v kulturních a kreativních odvětvích. Inkubátor tak bude sloužit jako pilotní projekt pro připravované Kreativní centrum Brno,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.  

Rozšiřuje se i portfolio poskytovaných služeb pro malé a střední podniky. Mezi nové nástroje patří Prototypuj a ověřuj, zaměřený zejména na podporu technické proveditelnosti podnikatelských projektů; provoz brněnské pobočky vesmírného inkubátoru ESA BIC nebo příprava mezinárodní konference prototypovacích dílen FabLabia.

K dalším projektům, které dodatek zahrnuje, patří DigiJIC, zajišťující přechod organizace na Office365, nebo další rozvoj FabLab Experience.

Důležitou aktivitou je příprava páté generace Regionální inovační strategie, která tvoří společný rámec podpory inovací v Brně a Jihomoravském kraji. Nová strategie bude představena orgánům města v červnu 2020.  

Tiskové středisko MMB
e-mail: tis@brno.cz
tel.: 542 172 162
www.brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.