Přeskočit na obsah

Veřejnému projednání návrhu územního plánu bude předcházet série neoficiálních představení

05. února 2020
Město Brno v současné době připravuje dle schváleného harmonogramu nový územní plán. Zatím se daří všechny termíny dodržovat. Nyní bude následovat informační kampaň a seznámení široké i odborné veřejnosti s novým územním plánem jako nejdůležitějším rozvojovým dokumentem města. Kancelář architekta města Brna odevzdala magistrátu na konci loňského roku návrh nového územního plánu. Ten nyní prochází kontrolou a následně bude oficiálně projednán s veřejností. V dubnu se ale chystá řada neoficiálních akcí, na kterých návrh představí urbanisté.

„Na začátku dubna zveřejníme návrh nového územního plánu na úřední desce Magistrátu města Brna. Poté se uskuteční série neformálních akcí, a to pro laickou i odbornou veřejnost a zástupce politických klubů. S představením návrhu se vydají odborníci do různých městských částí, tak aby se s ním mohlo seznámit co nejvíce obyvatel. Následovat budou dvě oficiální veřejná projednání, a to na začátku května. Poté v tom samém měsíci poběží termín pro podání námitek a připomínek,“ upřesnil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Termíny neoficiálních představení návrhu Územního plánu města Brna

út     7. 4.              Kulturní dům Rubín (Makovského náměstí 3, Žabovřesky)
st     8. 4.              Představení zastupitelským klubům
čt     9. 4.              Dělnický dům Židenice (Jamborova 3323/65, Židenice)
út     14. 4.            Hvězdárna a planetárium Brno (Kraví hora 2, Brno-střed)
st     15. 4.            VUT FAST – pro odborníky z dopravy
čt     16. 4.            Kulturní středisko Omega (Musilova 2a, Husovice)
út     21. 4.            ZŠ Brno, Tuháčkova 25 (Tuháčkova 23/25, Brno-jih)
st     22. 4.            VUT FAST – pro odborníky na urbanismus (aktualizace 5. 3. 2020 - akce pro pozvané se uskuteční v sídle KAM)
čt     23. 4.            Společenské centrum Sýpka (Kytnerova 1a, Medlánky)
út     28. 4.            Společenské centrum Bystrc (Odbojářská 1127/2, Bystrc)
čt     30. 4.            Univerzitní kampus Bohunice (Kamenice 5, Bohunice)

Předpokládané začátky akcí pro veřejnost (út a čt) jsou od 18 hodin.

O termínech oficiálních veřejných projednání bude město informovat.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.