Přeskočit na obsah

Veřejnému projednání návrhu územního plánu bude předcházet série neoficiálních představení

05. února 2020

Město Brno v současné době připravuje dle schváleného harmonogramu nový územní plán. Zatím se daří všechny termíny dodržovat. Nyní bude následovat informační kampaň a seznámení široké i odborné veřejnosti s novým územním plánem jako nejdůležitějším rozvojovým dokumentem města. Kancelář architekta města Brna odevzdala magistrátu na konci loňského roku návrh nového územního plánu. Ten nyní prochází kontrolou a následně bude oficiálně projednán s veřejností. V dubnu se ale chystá řada neoficiálních akcí, na kterých návrh představí urbanisté.

„Na začátku dubna zveřejníme návrh nového územního plánu na úřední desce Magistrátu města Brna. Poté se uskuteční série neformálních akcí, a to pro laickou i odbornou veřejnost a zástupce politických klubů. S představením návrhu se vydají odborníci do různých městských částí, tak aby se s ním mohlo seznámit co nejvíce obyvatel. Následovat budou dvě oficiální veřejná projednání, a to na začátku května. Poté v tom samém měsíci poběží termín pro podání námitek a připomínek,“ upřesnil radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Termíny neoficiálních představení návrhu Územního plánu města Brna

út     7. 4.              Kulturní dům Rubín (Makovského náměstí 3, Žabovřesky)
st     8. 4.              Představení zastupitelským klubům
čt     9. 4.              Dělnický dům Židenice (Jamborova 3323/65, Židenice)
út     14. 4.            Hvězdárna a planetárium Brno (Kraví hora 2, Brno-střed)
st     15. 4.            VUT FAST – pro odborníky z dopravy
čt     16. 4.            Kulturní středisko Omega (Musilova 2a, Husovice)
út     21. 4.            ZŠ Brno, Tuháčkova 25 (Tuháčkova 23/25, Brno-jih)
st     22. 4.            VUT FAST – pro odborníky na urbanismus (aktualizace 5. 3. 2020 - akce pro pozvané se uskuteční v sídle KAM)
čt     23. 4.            Společenské centrum Sýpka (Kytnerova 1a, Medlánky)
út     28. 4.            Společenské centrum Bystrc (Odbojářská 1127/2, Bystrc)
čt     30. 4.            Univerzitní kampus Bohunice (Kamenice 5, Bohunice)

Předpokládané začátky akcí pro veřejnost (út a čt) jsou od 18 hodin.

O termínech oficiálních veřejných projednání bude město informovat.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.