Veřejné toalety v Lužánkách čeká rekonstrukce

  • 06. března 2019
Nejstarší a zároveň největší park v Brně – Lužánky – je vyhledávanou odpočinkovou zónou. Přeje sportovním i společenským aktivitám, je tu také veřejný elektrický gril. Místo s tak velkou koncentrací návštěvníků potřebuje vyhovující zázemí, tedy např. moderní veřejné toalety. Současný objekt WC tak čeká rekonstrukce.

Radní dnes na své schůzi jmenovali zástupce města Brna do hodnoticí komise pro realizaci veřejné zakázky Rekonstrukce WC Lužánky, zajišťované Veřejnou zelení města Brna. V rozpočtu města na rok 2019 byl na tuto investiční akci vyčleněn 1 milion korun, náklady budou přibližně 1 120 000 Kč bez DPH. Rekonstrukce by měla začít v březnu, ukončení se předpokládá v dubnu.

„Aktuální stav objektu veřejného WC blízko ulice Pionýrské je nevyhovující. Pokud chceme, aby se lidé v parku cítili příjemně, je nutné pro to něco udělat. A nejde jen o samotné toalety. Pokud už je v Lužánkách gril a dáváme tak Brňanům možnost si tu uspořádat piknik, bylo by fajn, kdyby si mohli někde umýt ruce. Možná je to drobnost, ale mnoho lidí ji určitě ocení,“ uvedl první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Objekt vyžaduje pro své plnohodnotné využívání a minimalizaci provozních nákladů výměnu kovových oken za eurookna, výměnu kovových vstupních dveří a vnitřních dveří, vybourání zděných WC kójí a instalaci sanitárních dělicích příček. Dále pak výměnu vnitřních a venkovních parapetů a svodů, úpravu elektroinstalace a zámečnických prvků, opravu střechy a fasády, výměnu obkladů, dlažeb a sociálních prvků.

Mgr. Zuzana Gregorová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail:
gregorova.zuzana@brno.cz


 

Nejnovější tiskové zprávy