Přeskočit na obsah

Veřejná zeleň města Brna bude odebírat zelenou energii a ještě ušetří

16. září 2020
Na konci srpna Brno informovalo, že výhodně nakoupilo energii z obnovitelných zdrojů pro Veřejnou zeleň města Brna (VZMB). Tato firma se stane první městskou organizací, která bude tento druh energie čerpat. Příští rok dokonce VZMB na energiích ušetří.

Jak jsme už informovali dříve, Brnu se podařilo nakoupit pro VZMB na rok 2021 energii z obnovitelných zdrojů pouze o 1,5 % dráž ve srovnání s cenou energie z neobnovitelných zdrojů pořízenou pro ostatní odběratele sdružené do centrálního nákupu. Srovnávána byla cena elektřiny v úrovni vysokého napětí, v obou případech od stejného dodavatele a vysoutěžená v aukci na energetické burze PXE.

„Následně jsme porovnali ceny elektřiny VZMB v jednotlivých distribučních sazbách nízkého napětí. Srovnávány byly ceny elektřiny vyrobené z fosilních paliv od stávajícího dodavatele pro VZMB, které nebyly pořízeny formou centrálního nákupu, a ceny energie z obnovitelných zdrojů získané v aukci na energetické burze PXE. V nejčastěji využívaných sazbách je pro příští rok vysoutěžena cena 1 311 Kč/MWh a cena od stávajícího dodavatele je 1 805 Kč/MWh, což je o 38 % více,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Město zajišťuje energii nejen pro sebe, ale i pro 112 sdružených odběratelů. Těmi jsou městské části, příspěvkové organizace, městské obchodní společnosti a Městská policie Brno. Do budoucna je v plánu rozšíření počtu odběratelů využívajících zelenou energii.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.