Venku prší – o víkendu vyrazte na výstavu či do muzea - Tiskový servis

Venku prší – o víkendu vyrazte na výstavu či do muzea

  • 14. dubna 2023
  • 2 minuty čtení
  • Zdeňka Obalilová

Podle předpovědi se chystá spíše upršený víkend. Doma však sedět nemusíte – vyrazte třeba do VIDA! science centra na novou výstavu o barvách. Technické muzeum zase návštěvníkům přiblíží život lidí s postižením. A v OC Olympia si na Mezinárodním dni zdraví zkontrolujete váš stav.

Výstava Lidé odvedle. Foto: Technické muzeum v Brně.
Výstava Lidé odvedle. Foto: Technické muzeum v Brně.

Vypravte se na výlet v Technickém muzeu a nebude to obyčejná výprava. Na výstavě Lidé odvedle si na vlastní kůži vyzkoušíte, jak se žije lidem se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením, a to přímo na výletě. Interaktivní výstava návštěvníkům zprostředkovává reálné situace plánování i samotné cesty. Zároveň se naučíte, jak správně nabídnout a poskytnout pomoc. Dozvíte se, jak lidé s postižením sportují, a vyzkoušíte si jízdu na handbiku.

Tajemství barev je odhaleno! Kde? Ve VIDA! science centru. Na výstavě Barvosvětem se vydáte do duhového světa a společně s šedivým chameleonem Chamorrem zjistíte, jaký by byl svět bez barev. V sedmi barevných pokojích odhalíte, jakou roli hraje příroda v získávání barevných pigmentů a mnoho dalších zajímavostí.

Po celý víkend se v OC Olympia setkáte s dobrovolníky z řad studentů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. V rámci Světového dne zdraví si budete moct nechat zkontrolovat krevní tlak a cukr, zopakujete si správnou techniku čištění zubů či pravidla zdravého jídelníčku. Nemocnice pro medvídky dětem laskavou formou představí základy zdravovědy. Navíc je připravena tombola s volnými vstupy do wellness, posiloven a dalších míst.

Ještě dnes a zítra stihnete oslavy Mezinárodního dne Romů. Původní plán sice kvůli deštivému počasí doznal změn, ale jistě si ho i tak užijete. Dnes je v plánu například rozprava „Zeptejte se, na co chcete“ v Muzeu romské kultury na Bratislavské. Večer v Káznici bude věnován hudbě, vystoupí skupiny Manuša a Točkolotoč. V pátek se odehraje bohoslužba za oběti holokaustu Romů a Sintů v Káznici.

Princezna na hrášku v podání Dřevěného divadla se odehraje v neděli v Klubu Leitnerova. Pohádka je určena pro děti od 3 let a začíná ve tři hodiny odpoledne.

FC Zbrojovka v neděli změří síly s týmem Pardubic. V neděli od čtyř hodin přijďte fandit na stadion na Vodovu. Ačkoli pardubičtí nepatří mezi favorizované kluby, podpora a diváctvo na tribunách je tmelem každého zápasu.

Další články z rubriky