Přeskočit na obsah

Velodrom v Komárově má zpracovanou dokumentaci pro územní rozhodnutí

05. února 2020

Radní se dnes po čase zabývali projektem nového velodromu v Komárově. Práce na jeho přípravě pokračují, aktuálně je hotová dokumentace pro územní rozhodnutí. Nyní se čeká na vyjádření dotčených orgánů, následovat bude případné zapracování připomínek a pak výběrové řízení na zhotovitele dokumentace pro stavební povolení i samotné stavby.

„Na zasedání rady jsme dnes navýšili prostředky na zpracování projektové dokumentace o 72 tisíc korun bez DPH. Celkem za ni tedy zaplatíme 5,27 milionu. Během práce na dokumentaci pro územní rozhodnutí se ukázalo, že je nad rámec předpokladů potřeba například rozšířit zájmové území o areál MŠ Hněvkovského – navrhnout dopravní napojení, obslužnost školky – nebo zpracovat levý odbočovací pruh křižovatky a autobusovou zastávku při ulici Hněvkovského,“ uvedl radní Jaroslav Suchý.

Dokumentaci má na starosti firma Arch.Design, která již v roce 2008 vypracovala územní studii na lokalitu Hněvkovského. Na místě už stojí všechna sportoviště zanesená ve studii (např. pro cyklokros – BMX, in-line bruslení, tréninkové hřiště pro baseball, víceúčelová hřiště a hřiště v areálu FC Sparta Brno), posledním nerealizovaným projektem zůstává velodrom. Jeho výstavba byla v roce 2018 zařazena mezi strategické projekty města.

Nový velodrom bude plně zastřešen a bude mít dřevěnou dráhu o délce 250 m, která odpovídá parametrům mezinárodní federace UCI pro pořádání mezinárodních soutěží. Takový velodrom v České republice momentálně není, nejbližší se nachází ve Vídni. Kapacita nového sportoviště bude 2 000 diváků. Předpokládané náklady budou činit asi 890 milionů vč. DPH, cena zahrnuje i vybudování protipovodňového opatření. Město vede jednání se státem o spolufinancování stavby.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.