Přeskočit na obsah

Velodrom v Komárově má zpracovanou dokumentaci pro územní rozhodnutí

05. února 2020
Radní se dnes po čase zabývali projektem nového velodromu v Komárově. Práce na jeho přípravě pokračují, aktuálně je hotová dokumentace pro územní rozhodnutí. Nyní se čeká na vyjádření dotčených orgánů, následovat bude případné zapracování připomínek a pak výběrové řízení na zhotovitele dokumentace pro stavební povolení i samotné stavby.

„Na zasedání rady jsme dnes navýšili prostředky na zpracování projektové dokumentace o 72 tisíc korun bez DPH. Celkem za ni tedy zaplatíme 5,27 milionu. Během práce na dokumentaci pro územní rozhodnutí se ukázalo, že je nad rámec předpokladů potřeba například rozšířit zájmové území o areál MŠ Hněvkovského – navrhnout dopravní napojení, obslužnost školky – nebo zpracovat levý odbočovací pruh křižovatky a autobusovou zastávku při ulici Hněvkovského,“ uvedl radní Jaroslav Suchý.

Dokumentaci má na starosti firma Arch.Design, která již v roce 2008 vypracovala územní studii na lokalitu Hněvkovského. Na místě už stojí všechna sportoviště zanesená ve studii (např. pro cyklokros – BMX, in-line bruslení, tréninkové hřiště pro baseball, víceúčelová hřiště a hřiště v areálu FC Sparta Brno), posledním nerealizovaným projektem zůstává velodrom. Jeho výstavba byla v roce 2018 zařazena mezi strategické projekty města.

Nový velodrom bude plně zastřešen a bude mít dřevěnou dráhu o délce 250 m, která odpovídá parametrům mezinárodní federace UCI pro pořádání mezinárodních soutěží. Takový velodrom v České republice momentálně není, nejbližší se nachází ve Vídni. Kapacita nového sportoviště bude 2 000 diváků. Předpokládané náklady budou činit asi 890 milionů vč. DPH, cena zahrnuje i vybudování protipovodňového opatření. Město vede jednání se státem o spolufinancování stavby.

Mgr. Radka Loukotová
Magistrát města Brna
Tiskové středisko
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: loukotova.radka@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.