Velký městský okruh na vlastní oči? Vydejte se v sobotu na Žabovřeskou - Tiskový servis

Velký městský okruh na vlastní oči? Vydejte se v sobotu na Žabovřeskou

Po roce si opět můžou Brňané, Brňanky i přespolní prohlédnout posun na stavbě velkého městského okruhu. Akce se koná v sobotu 25. května. Minule jsme se nořili do tramvajového tunelu, tentokrát se projdeme po střeše silniční galerie, kde do budoucna vznikne relaxační zóna.

Velký městský okruh Žabovřeská
Velký městský okruh Žabovřeská

Vše startuje už v 9 a potrvá do 17 hodin. Na staveniště se dostanete hned ze tří stran: směrem od zastávek Bráfova nebo Pisárky anebo od budovy Brněnských vodáren a kanalizací přes lávku pro pěší. Stejně tak můžete na kterémkoli tomto místě skončit. Na stavbě si prohlédnete vznikající park s relaxační zónou napojenou na okolní stezky na střeše silniční galerie. Shlédnete také na budování nábřežní zdi, protihlukové a opěrné stěny a dalších stavebních objektů.

Doporučujeme přijet sem městskou hromadnou dopravou, v okolí není možné zaparkovat. Trasa prohlídky vede po nezpevněném povrchu a schodišti, proto je tedy zakázán vstup s kočárkem, kolem, na bruslích a se zvířaty. Zároveň doporučujeme obout si pevné boty. U vstupu z Bráfovy můžete využít toalety a připraven bude i stánek s občerstvením, u vstupu od Anthroposu budou také toalety.  

Aktuality sledujte na FB události: https://www.facebook.com/events/935448518315723/?active_tab=discussion.   


 


 

Další články z rubriky