Přeskočit na obsah

Vedení města se seznámilo s ekonomickou analýzou Veletrhů Brno

02. září 2020

Pandemie koronaviru a s tím související preventivní opatření vážně ovlivnily chod městské společnosti Veletrhy Brno. Ta byla nucena zrušit plánované akce a výrazně omezit svou činnost. Nastalou situací se vedení města intenzivně zabývá a dnes toto téma projednala i Rada města Brna.

„Veletrhy Brno jsou nejpostiženější městskou firmou v souvislosti s pandemií koronaviru SARS-CoV-2. Přijatá vládní opatření téměř zastavila chod společnosti a my na tuto složitou situaci musíme reagovat. Z tohoto důvodu jsme si nechali zpracovat ekonomickou analýzu, která ukazuje, jakými kroky by se společnost měla ubírat a jaká opatření by měla přijmout. Hlavním cílem je firmu zachránit a vrátit veletrhy zpět na výstaviště,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Odbornou analýzu pro město Brno vypracovala společnost Deloitte. Ta ji minulý týden odprezentovala brněnským radním. „Na dnešním zasedání jsme analýzu vzali jako Rada města Brna na vědomí. Také jsme schválili smlouvu, díky níž budeme moci studii a v ní popsané rady předat společnosti Veletrhy Brno, aby se s ní seznámil její management a zaměstnanci. Neméně důležitý je i pokyn pro představenstvo společnosti, aby začalo podnikat kroky popsané v analýze, které povedou k restrukturalizaci společnosti,“ uvedl Petr Kratochvíl, místopředseda představenstva společnosti Veletrhy Brno.

Primátorka Markéta Vaňková bude také o situaci na veletrzích jednat s vládou ČR: „Ráda bych, aby byly upraveny podmínky, za kterých je možné pořádat hromadné akce, a to ve vztahu k veletrhům. Ty brněnské jsou pro město srdeční záležitostí a my je chceme zachránit. Dalším tématem, které chci při jednání s vládou otevřít, jsou kompenzace za ztráty, které společnost utrpěla.“

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.