Přeskočit na obsah

Vedení města nechá zpracovat investiční záměr na amfiteátr v areálu řečkovického pivovaru

02. září 2021
Oblíbený prostor pro konání kulturních akcí v prostoru bývalého pivovaru v Řečkovicích se dočká vylepšení. Vyroste zde nový amfiteátr, který umocní zážitek z koncertů i divadelních představení pod širým nebem, na která sem chodí nejen lidé z městské části, ale i z širokého okolí. Žádost o vypracování investičního záměru na amfiteátr dnes schválili brněnští radní.

„Bývalý pivovar v Řečkovicích je skvělým a vyhledávaným místem pro kulturní akce zejména v letním období. Momentálně je zde betonová plocha pro jeviště a několik řad dřevěných lavic v jedné rovině. Čím vzdáleněji od jeviště tak člověk sedí, tím je jeho zážitek z představení méně kvalitní. To bychom chtěli změnit, a proto na základě projektové dokumentace, kterou si nechala vypracovat městská část, vybudujeme v místě amfiteátr a s ním spojené doplňkové stavby. Vznikne tak kvalitní zázemí pro organizaci nejrůznějších kulturních událostí, které bude odpovídat soudobým trendům a požadavkům,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

Projektovou dokumentaci zajistí městská část ze svých zdrojů. Pozemky, na kterých dojde ke stavebním úpravám, vlastní město Brno. Před zahájením stavebních prací na povrchu bude posouzena využitelnost podzemních prostor. „Na základě toho pak bude zajištěno vypracování sanačního projektu, který nám poskytne konkrétní návrh způsobu zajištění kleneb,“ doplnila Markéta Vaňková.

Výše nákladů i konkrétnější představa o termínu zahájení a dokončení prací bude jasnější až po vypracování investičního záměru.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.

V srpnu se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Lerchova a části Viniční

Brněnští radní dnes vydali nařízení, kterým se mění vymezení ulic, v nichž platí rezidentní parkování. Díky tomu budou modré zóny fungovat od 14. srpna 2023 v oblasti 1-17 Lerchova a v části 5-07 Viniční. V obou nově přidaných částech města bude platit návštěvnická zóna C s regulací ve všední dny mezi 17. a 6. hodinou. Rezidenti a abonenti se řídí stejnými pravidly jako všude jinde.