Vedení města nechá zpracovat investiční záměr na amfiteátr v areálu řečkovického pivovaru - Tiskový servis

Vedení města nechá zpracovat investiční záměr na amfiteátr v areálu řečkovického pivovaru

  • 02. září 2021
  • 2 minuty čtení

Oblíbený prostor pro konání kulturních akcí v prostoru bývalého pivovaru v Řečkovicích se dočká vylepšení. Vyroste zde nový amfiteátr, který umocní zážitek z koncertů i divadelních představení pod širým nebem, na která sem chodí nejen lidé z městské části, ale i z širokého okolí. Žádost o vypracování investičního záměru na amfiteátr dnes schválili brněnští radní.

„Bývalý pivovar v Řečkovicích je skvělým a vyhledávaným místem pro kulturní akce zejména v letním období. Momentálně je zde betonová plocha pro jeviště a několik řad dřevěných lavic v jedné rovině. Čím vzdáleněji od jeviště tak člověk sedí, tím je jeho zážitek z představení méně kvalitní. To bychom chtěli změnit, a proto na základě projektové dokumentace, kterou si nechala vypracovat městská část, vybudujeme v místě amfiteátr a s ním spojené doplňkové stavby. Vznikne tak kvalitní zázemí pro organizaci nejrůznějších kulturních událostí, které bude odpovídat soudobým trendům a požadavkům,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

Projektovou dokumentaci zajistí městská část ze svých zdrojů. Pozemky, na kterých dojde ke stavebním úpravám, vlastní město Brno. Před zahájením stavebních prací na povrchu bude posouzena využitelnost podzemních prostor. „Na základě toho pak bude zajištěno vypracování sanačního projektu, který nám poskytne konkrétní návrh způsobu zajištění kleneb,“ doplnila Markéta Vaňková.

Výše nákladů i konkrétnější představa o termínu zahájení a dokončení prací bude jasnější až po vypracování investičního záměru.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky