Přeskočit na obsah

Vedení města nechá zpracovat investiční záměr na amfiteátr v areálu řečkovického pivovaru

02. září 2021
Oblíbený prostor pro konání kulturních akcí v prostoru bývalého pivovaru v Řečkovicích se dočká vylepšení. Vyroste zde nový amfiteátr, který umocní zážitek z koncertů i divadelních představení pod širým nebem, na která sem chodí nejen lidé z městské části, ale i z širokého okolí. Žádost o vypracování investičního záměru na amfiteátr dnes schválili brněnští radní.

„Bývalý pivovar v Řečkovicích je skvělým a vyhledávaným místem pro kulturní akce zejména v letním období. Momentálně je zde betonová plocha pro jeviště a několik řad dřevěných lavic v jedné rovině. Čím vzdáleněji od jeviště tak člověk sedí, tím je jeho zážitek z představení méně kvalitní. To bychom chtěli změnit, a proto na základě projektové dokumentace, kterou si nechala vypracovat městská část, vybudujeme v místě amfiteátr a s ním spojené doplňkové stavby. Vznikne tak kvalitní zázemí pro organizaci nejrůznějších kulturních událostí, které bude odpovídat soudobým trendům a požadavkům,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

Projektovou dokumentaci zajistí městská část ze svých zdrojů. Pozemky, na kterých dojde ke stavebním úpravám, vlastní město Brno. Před zahájením stavebních prací na povrchu bude posouzena využitelnost podzemních prostor. „Na základě toho pak bude zajištěno vypracování sanačního projektu, který nám poskytne konkrétní návrh způsobu zajištění kleneb,“ doplnila Markéta Vaňková.

Výše nákladů i konkrétnější představa o termínu zahájení a dokončení prací bude jasnější až po vypracování investičního záměru.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.