Přeskočit na obsah

Vedení města nechá zpracovat investiční záměr na amfiteátr v areálu řečkovického pivovaru

02. září 2021

Oblíbený prostor pro konání kulturních akcí v prostoru bývalého pivovaru v Řečkovicích se dočká vylepšení. Vyroste zde nový amfiteátr, který umocní zážitek z koncertů i divadelních představení pod širým nebem, na která sem chodí nejen lidé z městské části, ale i z širokého okolí. Žádost o vypracování investičního záměru na amfiteátr dnes schválili brněnští radní.

„Bývalý pivovar v Řečkovicích je skvělým a vyhledávaným místem pro kulturní akce zejména v letním období. Momentálně je zde betonová plocha pro jeviště a několik řad dřevěných lavic v jedné rovině. Čím vzdáleněji od jeviště tak člověk sedí, tím je jeho zážitek z představení méně kvalitní. To bychom chtěli změnit, a proto na základě projektové dokumentace, kterou si nechala vypracovat městská část, vybudujeme v místě amfiteátr a s ním spojené doplňkové stavby. Vznikne tak kvalitní zázemí pro organizaci nejrůznějších kulturních událostí, které bude odpovídat soudobým trendům a požadavkům,“ vysvětlila primátorka města Markéta Vaňková.

Projektovou dokumentaci zajistí městská část ze svých zdrojů. Pozemky, na kterých dojde ke stavebním úpravám, vlastní město Brno. Před zahájením stavebních prací na povrchu bude posouzena využitelnost podzemních prostor. „Na základě toho pak bude zajištěno vypracování sanačního projektu, který nám poskytne konkrétní návrh způsobu zajištění kleneb,“ doplnila Markéta Vaňková.

Výše nákladů i konkrétnější představa o termínu zahájení a dokončení prací bude jasnější až po vypracování investičního záměru.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.