Přeskočit na obsah

Ve Waldorfské škole Brno se mohou těšit na nový bazén

06. dubna 2022

Brněnští radní dnes odsouhlasili celkovou rekonstrukci školního plaveckého bazénu na waldorfské střední, základní a mateřské škole na Plovdivské. Samotná rekonstrukce by měla započít začátkem příštího roku.

Na Plovdivské 8 funguje od roku 2008 waldorfská základní škola, která byla následně rozšířena o mateřskou a také střední školu. „Nový bazén poslouží nejen k rozšíření plavecké výuky pro děti a žáky Waldorfské školy Brno, ale díky nově vybudovanému samostatnému vstupu bude v odpoledních a večerních hodinách otevřen i pro veřejnost,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Současný plavecký bazén o rozměru 17 x 8 metrů je nyní v nepoužitelném stavu. Zastaralé je jak zázemí, tak bazénová technologie. „Rekonstrukce zahrne nejen opravu bazénu, ale i výměnu stávající bazénové technologie za novou a veškeré stavební úpravy v prostoru bazénu, šaten a sociálního zázemí včetně elektroinstalace, topení nebo vzduchotechniky,“ nastínil rozsah oprav radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý

Předpokládaná cena rekonstrukce včetně přípravných prací je 34 981 000 korun včetně DPH. 

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.