Přeskočit na obsah

Ve Waldorfské škole Brno se mohou těšit na nový bazén

06. dubna 2022
Brněnští radní dnes odsouhlasili celkovou rekonstrukci školního plaveckého bazénu na waldorfské střední, základní a mateřské škole na Plovdivské. Samotná rekonstrukce by měla započít začátkem příštího roku.

Na Plovdivské 8 funguje od roku 2008 waldorfská základní škola, která byla následně rozšířena o mateřskou a také střední školu. „Nový bazén poslouží nejen k rozšíření plavecké výuky pro děti a žáky Waldorfské školy Brno, ale díky nově vybudovanému samostatnému vstupu bude v odpoledních a večerních hodinách otevřen i pro veřejnost,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Současný plavecký bazén o rozměru 17 x 8 metrů je nyní v nepoužitelném stavu. Zastaralé je jak zázemí, tak bazénová technologie. „Rekonstrukce zahrne nejen opravu bazénu, ale i výměnu stávající bazénové technologie za novou a veškeré stavební úpravy v prostoru bazénu, šaten a sociálního zázemí včetně elektroinstalace, topení nebo vzduchotechniky,“ nastínil rozsah oprav radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý

Předpokládaná cena rekonstrukce včetně přípravných prací je 34 981 000 korun včetně DPH. 

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.