Přeskočit na obsah

Ve Waldorfské škole Brno se mohou těšit na nový bazén

06. dubna 2022
Brněnští radní dnes odsouhlasili celkovou rekonstrukci školního plaveckého bazénu na waldorfské střední, základní a mateřské škole na Plovdivské. Samotná rekonstrukce by měla započít začátkem příštího roku.

Na Plovdivské 8 funguje od roku 2008 waldorfská základní škola, která byla následně rozšířena o mateřskou a také střední školu. „Nový bazén poslouží nejen k rozšíření plavecké výuky pro děti a žáky Waldorfské školy Brno, ale díky nově vybudovanému samostatnému vstupu bude v odpoledních a večerních hodinách otevřen i pro veřejnost,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Současný plavecký bazén o rozměru 17 x 8 metrů je nyní v nepoužitelném stavu. Zastaralé je jak zázemí, tak bazénová technologie. „Rekonstrukce zahrne nejen opravu bazénu, ale i výměnu stávající bazénové technologie za novou a veškeré stavební úpravy v prostoru bazénu, šaten a sociálního zázemí včetně elektroinstalace, topení nebo vzduchotechniky,“ nastínil rozsah oprav radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý

Předpokládaná cena rekonstrukce včetně přípravných prací je 34 981 000 korun včetně DPH. 

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.