Přeskočit na obsah

Ve vnitrobloku Francouzská bude RE-SHOP i komunitní centrum

17. března 2021

Ve vnitrobloku Francouzská vzniknou nové nebytové prostory, které poslouží pro zřízení a provozování RE-SHOPU, RETRO-USE a komunitního centra. Na provozu se bude podílet město Brno a společnosti SAKO Brno a AMERFO.

Provoz RE-USE na sběrných střediscích odpadů je značně limitován především nedostatečnými prostory, které v tamních podmínkách často nelze rozšířit. Spousta využitelných věcí proto tak stále končí jako odpad. A právě odsun dále použitelných věcí mimo sběrná střediska odpadů je pro zlepšení kvality projektu na předcházení vzniku odpadu „RE-USE aneb Druhý život věcí“ nezbytný. Nové nebytové prostory ve vnitrobloku Francouzská se pro tento účel přímo nabízí.

„Nové nebytové prostory můžeme přizpůsobit potřebám projektu RE-USE. Zřídíme zde RE-SHOP, část prostor pak využijeme pro vybudování velké knihovny a vznikne zde i místo pro konání různých zajímavých workshopů, přednášek a pro setkávání. Prostory budou samozřejmě bezbariérové a dobře dostupné,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Orientační roční náklady na provoz budou 530 000 Kč.

Nové nebytové prostory tu vzniknou díky připravované výstavbě. „Ve vnitrobloku, který v tuto chvíli představuje zpustlý areál někdejší školky s okolím, plánujeme výstavbu družstevního bydlení, o které je mezi lidmi velký zájem. Na rozdíl od developerské výstavby družstvo nestaví pro zisk a jeho členové získají byty za nákladové ceny, takže jsou výrazně dostupnější. Projekt 93 bytů je momentálně ve fázi zpracovávání dokumentace pro územní rozhodnutí a k realizaci bychom ho chtěli dovést zhruba za pět let,“ dodal náměstek pro oblast bydlení Jiří Oliva.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.