Přeskočit na obsah

Ve sportovním areálu na ulici Jakuba Obrovského postaví novou tělocvičnu

15. července 2020

Brněnští radní souhlasí s uzavřením nové nájemní smlouvy mezi MČ Brno-Bystrc a TJ Lokomotiva Ingstav Brno na část pozemku p. č. 31/5 o výměře 50 m2 a část p. č. 31/79 o výměře 44 m2 v k. ú. Bystrc, kde vznikne nová tělocvična.

Lokomotiva Ingstav spravuje a provozuje tři sportovní areály a jedním z nich je i sportovní areál na ulici Jakuba Obrovského v Brně-Bystrci. Vzhledem k tomu, že plánovaná výstavba nové tělocvičny na stávajícím objektu bude přesahovat nad část pozemku p. č. 31/5 a p. č. 31/79, potřebuje tělovýchovná jednota souhlas vlastníka pozemků, tedy města Brna. „Za pozemek, na kterém budova stojí, činí výše nájemného 30 Kč/m2/rok, ostatní pozemky, kde se nachází například hřiště, je výše nájemného 1 Kč/m2/rok. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou 15 let. Je to na žádost tělovýchovné jednoty Lokomotiva Ingstav Brno. Plánuje totiž na výstavbu nové tělocvičny požádat o investiční dotaci na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR, které toto nastavení o užívání pozemků preferuje,“ uvedl radní pro oblast majetku Róbert Čuma.

Tělovýchovná jednota Lokomotiva Ingstav Brno sdružuje a podporuje několik oddílů amatérských i profesionálních sportovců v ragby, volejbale a tenisu. „Díky nově vybudované tělocvičně bude i areál Rugby Clubu Brno celoročně využitelný,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz
Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.