Přeskočit na obsah

Ve sportovním areálu na ulici Jakuba Obrovského postaví novou tělocvičnu

15. července 2020
Brněnští radní souhlasí s uzavřením nové nájemní smlouvy mezi MČ Brno-Bystrc a TJ Lokomotiva Ingstav Brno na část pozemku p. č. 31/5 o výměře 50 m2 a část p. č. 31/79 o výměře 44 m2 v k. ú. Bystrc, kde vznikne nová tělocvična.

Lokomotiva Ingstav spravuje a provozuje tři sportovní areály a jedním z nich je i sportovní areál na ulici Jakuba Obrovského v Brně-Bystrci. Vzhledem k tomu, že plánovaná výstavba nové tělocvičny na stávajícím objektu bude přesahovat nad část pozemku p. č. 31/5 a p. č. 31/79, potřebuje tělovýchovná jednota souhlas vlastníka pozemků, tedy města Brna. „Za pozemek, na kterém budova stojí, činí výše nájemného 30 Kč/m2/rok, ostatní pozemky, kde se nachází například hřiště, je výše nájemného 1 Kč/m2/rok. Nájemní smlouva bude uzavřena na dobu určitou 15 let. Je to na žádost tělovýchovné jednoty Lokomotiva Ingstav Brno. Plánuje totiž na výstavbu nové tělocvičny požádat o investiční dotaci na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy ČR, které toto nastavení o užívání pozemků preferuje,“ uvedl radní pro oblast majetku Róbert Čuma.

Tělovýchovná jednota Lokomotiva Ingstav Brno sdružuje a podporuje několik oddílů amatérských i profesionálních sportovců v ragby, volejbale a tenisu. „Díky nově vybudované tělocvičně bude i areál Rugby Clubu Brno celoročně využitelný,“ dodal radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz




Nejnovější tiskové zprávy

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.

V Brně začne jezdit nová bezplatná okružní linka pro návštěvníky Riviéry

Od čtvrtka 1. června 2023 začnou jezdit autobusy po nové okružní lince s označením C. Ta zajistí doplňkovou obsluhu areálu Riviéra a jeho propojení s okolními místy. V provozu bude do konce letních prázdnin a bude bezplatná.

Dětské hřiště v Akátkách se zmodernizuje díky projektu Dáme na vás

V loňském ročníku participativního rozpočtu získal projekt Dětské hřiště AKÁTKY 2 887 kladných hlasů. Díky tomu se stal jedním z vítězných a míří k realizaci. Dnes byl Radou města Brna vybrán zhotovitel, který hřiště postaví. Je jím společnost Unipark, s. r. o.