Ve čtvrtek slavíme Den Evropy! Hurá k Joštovi na koncert či debatu - Tiskový servis

Ve čtvrtek slavíme Den Evropy! Hurá k Joštovi na koncert či debatu

Už ve čtvrtek 9. května se slaví na Moravském náměstí pod Joštem. Tradičním Dnem Evropy si letos připomínáme dvacetileté výročí vstupu České republiky do Evropské unie. Můžete se těšit na odpoledne nabité kulturou i poznáním. 

Den Evropy
Den Evropy

Program začíná ve 14 hodin módní přehlídkou studentů Střední školy umění a designu. Vystoupí také akustické hudební duo Dvoje či Muzikanti na tripu. Na pódiu se bude i debatovat, a to o 20 letech Česka v EU. Pozvání přijala vedoucí Zastoupení Evropské komise v ČR Monika Ladmanová, primátorka města Brna Markéta Vaňková a hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich. Celým odpolednem bude provázet moderátor Ondřej Blaho. 

Soutěžní dotazy nejen o Evropské unii si připravil Aleš Zbořil do speciálního vydání AZ kvízu, v němž mohou soutěžit také návštěvníci – stačí se přihlásit na e-mail brno@europe-direct.cz. Akce vyvrcholí show MALALATA DJs, která začíná v 19 hodin, následně se od 20 hodin odehraje koncert Janáčkova akademického orchestru před Hudební fakultou JAMU na Komenského náměstí 6.

Během celého odpoledne navštívíte informační stánky zaměřené nejen na pracovní a studijní příležitosti v zahraničí, inovace a projekty podpořené z EU. Chystá se také malování na obličej, tematický fotokoutek, chillout zóna Hitrádia City Brno nebo soutěžní kvíz. Na každém ze stánků se můžete poradit ohledně odpovědí a po odevzdání se zúčastnit slosování o ceny. 

Na stáncích se potkáte se zástupci následujících organizací: Europe Direct Brno, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Eurocentrum Brno, Krajský úřad Jihomoravského kraje, Kancelář Jihomoravského kraje pro meziregionální spolupráci, Magistrát města Brna, Dům zahraniční spolupráce, Mladiinfo ČR, Centrum pro cizince, Agentura pro podnikání a inovace, školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka, Střední škola grafická, Mendelova univerzita v Brně, Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Vysoké učení technické, VIDA! science centrum a Hitrádio City Brno. 

Další články z rubriky