Vánoční trhy zaplnily náměstí. Nabídnou koncerty, čtení i virtuální realitu - Tiskový servis

Vánoční trhy zaplnily náměstí. Nabídnou koncerty, čtení i virtuální realitu

  • 27. listopadu 2017
  • 3 minuty čtení

(gak) - Od pátku, kdy byl slavnostně rozsvícen Těsnohlídkův vánoční strom, mohou lidé navštívit brněnské vánoční trhy. Nejnavštěvovanější je obvykle náměstí Svobody, na své si ale každý den přijdou zájemci také na Dominikánském a Moravském náměstí či na Zelném trhu.

Na náměstí Svobody dnes vystoupí od 16:30 hodin Arnošt Frauenberg, v 18 hodin Lucie Redlová & Garde a v 19:30 hodin bude hrát LeeBanda. 

Úterní odpoledne zde bude od 15:30 patřit představení pro děti v režii Divadla Sandry Riedlové Černoušek v Asii. V 18 hodin začíná koncert Café Industrial. 

O den později se uskuteční první Charitativní středa. Vždy od 12.30 do 14.30 hodin vybírá Diecézní charita Brno peníze formou příspěvku do kasičky. Za odměnu dostanete „něco dobrého na zub.“

Začne také třetí ročník oblíbeného pořadu „Čtení dětem“. Letos se představují organizace, které v Brně pracují s dětmi a mládeží. Číst začíná v 16:15 hodin Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka Brno. 

Prosklené city moduly i letos hostí virtuální realitu. V letošním roce díky ní vstoupíte přímo na zasněžené náměstí Svobody. Chybí vám vláček? Nasedněte do něj! Chcete si zahrát koulovanou, zkusit ochránit vánoční strom před sněhuláky? To vše zažijete ve virtuálním světě. Vstupenky lze zakoupit přímo na určený čas, nebudete tedy čekat ve frontách.

V pátek začne akce December Desing Days. Od 1. do 17. prosince budou dva prosklené city moduly na náměstí Svobody patřit designu.  V rámci tohoto festivalu si můžete prohlédnout a koupit výrobky od tvůrců, kteří navrhují módní doplňky, šperky, oblečení, porcelán či tvoří své vlastní umění.

Děti si mohou poprvé vyrobit dárky a ozdoby ve Vánoční dílně na Dominikánském náměstí. Dílny budou otevřeny každý všední den až do Vánoc.

V sobotu se náměstí Svobody se v 15:30 setkáte se zvířaty ze Zoo Brno, v 16 hodin začíná show VIDA Science Centra. V 18 hodin pokřtí své nové album Hana Robinson. Káznice na Cejlu je pro zájemce o prohlídku v tento den otevřena ve 13 a ve 14 hodin.

Na první adventní neděli začíná z brněnského časostroje vypadávat limitovaná edice kuliček. První kulička se srdíčkem a letopočtem 2017 vypadne v 11 hodin, každý den jich je v časostroji nachystáno 13. Budou tedy vypadávat každou celou hodinu do 23 hodin až do 24. prosince. 

Další vánoční tipy

Na Dominikánském náměstí mohou po celý čas malí návštěvníci obdivovat betlém, napsat Ježíškovi a odeslat přání Ježíškovou poštou či si pohladit zvířátka ze zookoutku. 

V infocentru na náměstí Svobody je k dostání nová vánoční kolekce suvenýrů, kterou speciálně pro Brněnské Vánoce 2017 vytvořila česká výtvarnice Vendula Chalánková. Motivem této kolekce jsou fronty – známé brněnské osobnosti, které by bylo možné potkat ve frontě na vánoční drink v minulosti a nyní. Postavy jsou v kolekci hrnků, na chňapkách, polštářích, čokoládách či mentolkách.

Kašnu na náměstí Svobody kryje „nesněžítko“. Okolo nasvícené koule najdete opět postavičky z brněnských front Venduly Chalánkové.

Další články z rubriky