Přeskočit na obsah

Vánoční akce na e-shopu Brno iD zná výherce

22. prosince 2020
Dvanáctka šťastlivců, kteří byli včera vylosováni, se může radovat z výhry ve vánoční akci na e-shopu Brno iD. Celková hodnota cen činí téměř 17 tisíc korun. Radní dnes schválili poskytnutí těchto darů.

 Všichni registrovaní do e-shopu městských služeb, kteří mají plně ověřený účet, měli možnost se přihlásit do vánoční akce. Vyhrát tak mohli tři dárkové poukazy na elektronickou roční předplatní jízdenku (v každé kategorii po jednom poukazu, tedy základní jízdné, dětské/studentské jízdné a jízdné pro starobní důchodce / osoby 65–70 let), tři rodinné elektronické zpáteční jízdenky na lodní dopravu (Bystrc – Veverská Bítýška), tři dárkové poukazy na služby společnosti STAREZ-SPORT a tři dárkové poukazy na služby Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora. Celkem se vánoční akce zúčastnilo 9869 osob.

V tradiční vánoční akci jsme včera vylosovali dvanáct výherců, kteří obdrží dárky dohromady za téměř 17 tisíc korun. Cílem podobných akcí je především propagace e-shopu městských služeb a navýšení povědomí veřejnosti o výhodách, které plně ověřený ‚full‘ účet Brno iD nabízí,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Počet aktuálních uživatelů e-shopu: 167 710

Počet držitelů ověřeného účtu Brno iD full: 105 403

Počet účastníků vánoční akce 2019: 7 378

Počet účastníků vánoční akce 2020: 9 869

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170

e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.