Přeskočit na obsah

V zoo se narodily zebra a lama. Lidé je uvidí ve výběhu

03. srpna 2017 1 minuta čtení
(ik) – Mláďata zebry Grévyho a lamy vikuni se narodila v Zoo Brno.

Malá zebra přišla na svět ve středu. Je potomkem Lady, nejzkušenější ze tří samic stáda, a hřebce Florise. „Návštěvníci již mají možnost sledovat její první, zatím vratké kroky,“ uvedla mluvčí zoo Gabriela Tomíčková.

Zebra Grévyho je ze všech zeber největší. Jejím původním domovem jsou travnaté a křovinaté savany Keni a Etiopie, kde rychle mizí v důsledku rozšiřování chovů hospodářských zvířat a nadměrného využívání pastvin.

Jsou loveny pro maso. Podle posledních odhadů žije v přírodě jen něco málo přes 2500 jedinců.

Lama vikuňa se narodila před týdnem a také toto mládě mohou návštěvníci zoo pozorovat ve výběhu. Prvních pár dní strávila malá samička pouze s matkou, ale až trochu zesílí, chovatelé nechají celou rodinu pohromadě.

Ve volné přírodě tyto lamy žijí ve vysokohorském prostředí v Peru, Bolívii, Argentině a Chile.

Informace o všech letos narozených zvířatech v zoo najdete ve speciální sekci webu zde.

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby
Bývalá mateřská škola na Bieblově míří do dražby. Zájemci si místo prohlédnou 5. října

Do veřejné dobrovolné dražby míří další nevyužívaný objekt, a to na ulici Bieblova. Je jím bývalá mateřská škola s pozemkem. Společnost CD CENTRUM COMS, která má dražbu na starosti, naplánovala na 5. října 2022 prohlídku objektu a dotčených pozemků.

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.