Přeskočit na obsah

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

22. listopadu 2022
V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

„Tento projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás je praktickou ukázkou zvyšování úrovně služeb pro uživatele městské hromadné dopravy v Brně a zkvalitnění poskytování informací. Jsem rád, že při realizaci zastávkových elektronických informačních panelů byly využity moderní technologie a například svítivost LED diod je automaticky upravována podle okolního osvětlení, aby byla zaručena dobrá čitelnost za všech světelných podmínek i ekologický přístup,“ uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Navrhovatel Štěpán Juránek přišel s nápadem instalovat digitální tabule s odjezdy na zastávkách u Dělnického domu, aby i zde došlo k posílení standardů moderní městské hromadné dopravy. Jeho projekt získal 2326 hlasů a umístil se na 10. místě v šestém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkové náklady na zhotovení tabulí činily téměř 1,5 milionu korun.

Digitální tabule ocení celé východní Brno, jehož obyvatelé Dělnický dům využívají jako významný přestupní uzel MHD. Díky jednomu z nejhezčích výhledů na Brno z Bílé hory je ale ocení i mnozí další, kteří k nám zavítají. Berte to jako pozvání, rádi Vás v Židenicích přivítáme,“ sdělil navrhovatel Štěpán Juránek.

Podrobnější informace o projektu najdete na https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1755.


  

 

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.