Přeskočit na obsah

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

22. listopadu 2022

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

„Tento projekt z participativního rozpočtu Dáme na vás je praktickou ukázkou zvyšování úrovně služeb pro uživatele městské hromadné dopravy v Brně a zkvalitnění poskytování informací. Jsem rád, že při realizaci zastávkových elektronických informačních panelů byly využity moderní technologie a například svítivost LED diod je automaticky upravována podle okolního osvětlení, aby byla zaručena dobrá čitelnost za všech světelných podmínek i ekologický přístup,“ uvedl Filip Chvátal, radní pro participaci.

Navrhovatel Štěpán Juránek přišel s nápadem instalovat digitální tabule s odjezdy na zastávkách u Dělnického domu, aby i zde došlo k posílení standardů moderní městské hromadné dopravy. Jeho projekt získal 2326 hlasů a umístil se na 10. místě v šestém ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkové náklady na zhotovení tabulí činily téměř 1,5 milionu korun.

Digitální tabule ocení celé východní Brno, jehož obyvatelé Dělnický dům využívají jako významný přestupní uzel MHD. Díky jednomu z nejhezčích výhledů na Brno z Bílé hory je ale ocení i mnozí další, kteří k nám zavítají. Berte to jako pozvání, rádi Vás v Židenicích přivítáme,“ sdělil navrhovatel Štěpán Juránek.

Podrobnější informace o projektu najdete na https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1755.


  

 

Kontakt pro média

Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.