Přeskočit na obsah

V Zamilovaném hájku vznikne nové dětské hřiště a sportoviště

13. dubna 2022
Nové dětské a workoutové hřiště budou moci využít návštěvníci Zamilovaného hájku. Brněnští radní dnes vybrali dodavatele stavebních prací, kterým se stala společnost S. O. S. – DEKORACE, s. r. o. Projekt získal veřejnou podporu v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2020.

Radní dnes vybrali dodavatele a zároveň schválili smlouvu na realizaci dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to na výstavbu dětského hřiště a sportoviště v Zamilovaném hájku. Projekt si klade za cíl rozšíření možností kvalitního trávení volného času pro větší počet uživatelů, zejména pro rodiny s dětmi a aktivní sportovce.

„Jsem moc rád, že jsme dnes schválili výběr dodavatele a návrh smlouvy na zhotovení projektu Zamilec – dětské hřiště a sportoviště. Brňané se tak mohou v oblíbené lokalitě těšit na nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Součástí projektu je také výsadba stromů, založení trávníku, úprava keřových skupin a celková úprava zpevněných ploch, přičemž jsme kladli důraz na to, aby projekt nenarušoval přírodní ráz okolí. Těším se na nově vznikající koncepci Zamilovaného hájku a věřím, že si ji návštěvníci oblíbí podobně jako další projekty z participativního rozpočtu,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Vzhledem k faktu, že většina území Zamilovaného hájku se nachází v záplavovém území, bylo potřeba hledat místo, které umožňuje realizaci i splnění příslušných norem. Významným prvkem je zde také retenční nádrž, kterou bylo nutné zapracovat do plánů a respektovat její funkci. To se nakonec podařilo a vzniku dětského hřiště a sportoviště už nic nebrání,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Stavební práce vyjdou na téměř 2,6 milionu korun včetně DPH.

Z participativního rozpočtu byly dokončeny již více než dvě desítky projektů navržených Brňany a další čtyři desítky se realizují. Aktuálně je možné přihlašovat své nápady do letošního ročníku, a to do 15. května na stránkách damenavas.cz

 
Projekt Zamilec – dětské hřiště a sportoviště vznikne na červeně ohraničeném území. Zdroj: projektová dokumentace

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.