Přeskočit na obsah

V Zamilovaném hájku vznikne nové dětské hřiště a sportoviště

13. dubna 2022
Nové dětské a workoutové hřiště budou moci využít návštěvníci Zamilovaného hájku. Brněnští radní dnes vybrali dodavatele stavebních prací, kterým se stala společnost S. O. S. – DEKORACE, s. r. o. Projekt získal veřejnou podporu v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2020.

Radní dnes vybrali dodavatele a zároveň schválili smlouvu na realizaci dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to na výstavbu dětského hřiště a sportoviště v Zamilovaném hájku. Projekt si klade za cíl rozšíření možností kvalitního trávení volného času pro větší počet uživatelů, zejména pro rodiny s dětmi a aktivní sportovce.

„Jsem moc rád, že jsme dnes schválili výběr dodavatele a návrh smlouvy na zhotovení projektu Zamilec – dětské hřiště a sportoviště. Brňané se tak mohou v oblíbené lokalitě těšit na nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Součástí projektu je také výsadba stromů, založení trávníku, úprava keřových skupin a celková úprava zpevněných ploch, přičemž jsme kladli důraz na to, aby projekt nenarušoval přírodní ráz okolí. Těším se na nově vznikající koncepci Zamilovaného hájku a věřím, že si ji návštěvníci oblíbí podobně jako další projekty z participativního rozpočtu,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Vzhledem k faktu, že většina území Zamilovaného hájku se nachází v záplavovém území, bylo potřeba hledat místo, které umožňuje realizaci i splnění příslušných norem. Významným prvkem je zde také retenční nádrž, kterou bylo nutné zapracovat do plánů a respektovat její funkci. To se nakonec podařilo a vzniku dětského hřiště a sportoviště už nic nebrání,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Stavební práce vyjdou na téměř 2,6 milionu korun včetně DPH.

Z participativního rozpočtu byly dokončeny již více než dvě desítky projektů navržených Brňany a další čtyři desítky se realizují. Aktuálně je možné přihlašovat své nápady do letošního ročníku, a to do 15. května na stránkách damenavas.cz

 
Projekt Zamilec – dětské hřiště a sportoviště vznikne na červeně ohraničeném území. Zdroj: projektová dokumentace

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.