Přeskočit na obsah

V Zamilovaném hájku vznikne nové dětské hřiště a sportoviště

13. dubna 2022

Nové dětské a workoutové hřiště budou moci využít návštěvníci Zamilovaného hájku. Brněnští radní dnes vybrali dodavatele stavebních prací, kterým se stala společnost S. O. S. – DEKORACE, s. r. o. Projekt získal veřejnou podporu v participativním rozpočtu Dáme na vás v roce 2020.

Radní dnes vybrali dodavatele a zároveň schválili smlouvu na realizaci dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to na výstavbu dětského hřiště a sportoviště v Zamilovaném hájku. Projekt si klade za cíl rozšíření možností kvalitního trávení volného času pro větší počet uživatelů, zejména pro rodiny s dětmi a aktivní sportovce.

„Jsem moc rád, že jsme dnes schválili výběr dodavatele a návrh smlouvy na zhotovení projektu Zamilec – dětské hřiště a sportoviště. Brňané se tak mohou v oblíbené lokalitě těšit na nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Součástí projektu je také výsadba stromů, založení trávníku, úprava keřových skupin a celková úprava zpevněných ploch, přičemž jsme kladli důraz na to, aby projekt nenarušoval přírodní ráz okolí. Těším se na nově vznikající koncepci Zamilovaného hájku a věřím, že si ji návštěvníci oblíbí podobně jako další projekty z participativního rozpočtu,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Vzhledem k faktu, že většina území Zamilovaného hájku se nachází v záplavovém území, bylo potřeba hledat místo, které umožňuje realizaci i splnění příslušných norem. Významným prvkem je zde také retenční nádrž, kterou bylo nutné zapracovat do plánů a respektovat její funkci. To se nakonec podařilo a vzniku dětského hřiště a sportoviště už nic nebrání,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Stavební práce vyjdou na téměř 2,6 milionu korun včetně DPH.

Z participativního rozpočtu byly dokončeny již více než dvě desítky projektů navržených Brňany a další čtyři desítky se realizují. Aktuálně je možné přihlašovat své nápady do letošního ročníku, a to do 15. května na stránkách damenavas.cz

 
Projekt Zamilec – dětské hřiště a sportoviště vznikne na červeně ohraničeném území. Zdroj: projektová dokumentace

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.