Přeskočit na obsah

V „Zamilcu“ se začalo stavět hřiště. Brňané pro něj hlasovali v participativním rozpočtu Dáme na vás

30. června 2022

Zamilovaný hájek v brněnských Řečkovicích se rozroste o dětské hřiště a sportoviště. Začala realizace projektu Zamilec – dětské hřiště a sportoviště. Ten získal podporu veřejnosti ve 4. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás v roce 2020.

Jsem moc rád, že jsme mohli zahájit výstavbu dalšího projektu z participativního rozpočtu s názvem Zamilec – dětské hřiště a sportoviště, který Brňanům přinese v Zamilovaném hájku nové herní a cvičební prvky, lavičky, odpadkové koše a informační tabule. Současně lokalitu upravíme tak, aby se zachoval její přírodní ráz: součástí bude výsadba stromů, založení trávníku a celková úprava zpevněných ploch. Moc se těším, že za pár měsíců si v tomto kousku krásné brněnské přírody společně zacvičíme,“ uvedl náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Za další úspěšný projekt z Řečkovic a Mokré Hory jsem samozřejmě rád. Vítám, že se herní a cvičební prvky podařilo do Zamilce zasadit citlivě a s mírou. Stejně tak nová výsadba zeleně dává smysl,“ řekl starosta dané městské části Marek Viskot

Projekt Zamilec – dětské hřiště a sportoviště získal ve 4. ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás celkem 3 096 hlasů od občanů Brna a umístil se na 10. příčce. V rámci realizace projektu bylo po zpracování projektové dokumentace a získání stanovisek dotčených orgánů již vydáno stavební povolení. Nyní bylo staveniště předáno zhotoviteli, který vzešel z výběrového řízení. Hotovo by mělo být na přelomu října a listopadu.

Podrobnosti o projektu Zamilec – dětské hřiště a sportoviště naleznete na webových stránkách https://paro.damenavas.cz/projekt/?id=1315.

Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.