Přeskočit na obsah

V Urban centru začne výstava Brno pro studenty

19. února 2018 1 minuta čtení
(ik) – Brno pro studenty, studenti pro Brno je název výstavy, která se uskuteční v Urban centru u Staré radnice na Mečové 5.

Představí sedm projektů města, které mají za cíl spolupracovat se studenty, pomáhat jim v jejich rozvoji, získávat cennou zpětnou vazbu a inovativní nápady na jeho rozvoj. Nejznámější z těchto projektů jsou MUNISS a Brno Ph.D.Talent.

Výstava bude mít vernisáž 21. února v 17 hodin a potrvá od 22. února do 23. března.

Ve vestibulu Urban centra navíc lidé si mohou prohlédnout část výstavy Studenti pro Brno, která ve spolupráci s Fakultou architektury VUT v Brně vznikla v roce 2017. Tato každoroční soutěžní akce má za úkol prezentovat práce studentů a jejich pohled na řešení lokalit v Brně.

Výstavy obohatí doprovodný program

Středa 28. 2. od 17 hodin                    
Představení mezinárodní univerzitní soutěže MUNISS a projektu RUGGEDISED
Středa 14. 3. od 17 hodin
Studentské soutěže a výzvy, studentské stáže
Středa 21. 3. od 16 hodin
Aktivní brněnští studenti - BEST Brno VUT a Studentské Brno
Urban centrum má otevřeno v pondělí až pátek od 10 do 12 hodin a od 13 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.