Přeskočit na obsah

V Tuřanech vyrostou klubovny pro děti

21. prosince 2021

Městská rada dnes vybrala na stavební práce v rámci projektu „Klubovny pro děti v Tuřanech“ jako dodavatele firmu 7Z3.

Projekt „Klubovny pro děti v Tuřanech“ byl vybrán v rámci 4. ročníku participativního rozpočtu. Nyní městská rada vybrala na základě nejnižší nabídkové ceny na stavební práce společnost 7Z3, jejíž nabídková cena činila 3.599.900,- Kč bez DPH. Klubovny budou umístěny v domě kontejnerového typu, který bude stát na pozemku blízko hřiště. Objekt bude napojen na stávající elektrické vedení, vodovod a kanalizaci.

„V současné době se na území městské části Brno-Tuřany nenachází žádné klubovny určené pro volnočasové aktivity dětí a mládeže. Tento projekt situaci napraví. V objektu bude kromě kluboven i potřebné zázemí, místnosti budou variabilní pro potřeby různých věkových skupin a druhů aktivit,“ uvedl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Na provozních výdajích projektu se bude finančně podílet městská část. Uživatelé budou hradit energie a služby.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.