Přeskočit na obsah

V srpnu se rezidentní parkování rozšíří do oblasti Lerchova a části Viniční

07. června 2023

Brněnští radní dnes vydali nařízení, kterým se mění vymezení ulic, v nichž platí rezidentní parkování. Díky tomu budou modré zóny fungovat od 14. srpna 2023 v oblasti 1-17 Lerchova a v části 5-07 Viniční. V obou nově přidaných částech města bude platit návštěvnická zóna C s regulací ve všední dny mezi 17. a 6. hodinou. Rezidenti a abonenti se řídí stejnými pravidly jako všude jinde.

„V souladu s harmonogramem pro letošní rok jsme nyní odsouhlasili administrativní krok, díky němuž se 14. srpna rozšíří rezidentní parkování do oblasti Lerchova a částečně i Viniční. Tyto zóny zahrnují například Všetičkovu, Jiříkovského, Heinrichovu, Zachovu a Helceletovu nebo Viniční a Nopovu,“ uvedl radní města Brna pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Pro rezidenty a abonenty platí stejná pravidla jako v jiných oblastech se zavedeným rezidentním parkováním. Svá oprávnění si mohou začít vyřizovat už nyní. Pro návštěvníky budou oblasti patřit do zóny C, kde je v pracovní dny od 17 do 6 hodin parkování zpoplatněno částkou 20 korun za hodinu. Jedna hodina denně je zdarma. V této zóně nejsou umístěny parkovací automaty, k zaplacení je tak nutné použít mobilní aplikaci, SMS zprávu nebo online parkovací automat. Bližší informace najdou zájemci na webu parkovanivbrne.cz.

Kontakt pro média

Anna Dudková

pracovnice vztahů k veřejnosti, Tiskové středisko MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.