Přeskočit na obsah

V soutěži ohňostrojů zvítězili Španělé s kouzelnými sny

19. června 2017 2 minuty čtení
(ik) – Španělský tým Pirotecnia Ricardo Caballer s představením Kouzelné sny získal hlavní cenu 20. ročníku festivalu Starobrno Ignis Brunensis. Rozhodla o tom odborná porota.

Skupina Pirotecnia Ricardo Caballer si spolu s hlavním oceněním do Valencie odváží také Cenu primátora města Brna za nejlepší design na závaznou hudební dvouminutovku Bugatti step Jaroslava Ježka a Cenu České televize za nejlepší scénografické řešení show. Cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudbu získal švýcarsko-čínský tým Sugyp & Jin Yi Fireworks.

V soutěžní přehlídce na Brněnské přehradě se postupně od 26. května představily skupiny Ignis Brunensis Team z ČR, Pyrovision z Rakouska, IP Inovative Pyrotechnik z Německa, švýcarsko-čínský Sugyp & Jin Yi Fireworks a v sobotu v noci Španělé.

Španělský ohňostroj byl dynamický se strmou gradací, zdůrazněný řadou melodií ze slavných filmů. Temperamentní pátou soutěžní show jubilejního dvacátého ročníku festivalu sledovalo přes 170 tisíc diváků. Všech pět soutěžních ohňostrojů Ignis Brunensis vidělo 810 tisíc lidí.

„Jsem nadšený Brnem, soutěží i diváky. Velmi rádi využijeme možnosti přijet v dalších letech znovu a zkusíme znovu zaujmout," zdůraznil šéf vítězného týmu Ricardo Caballer v neděli na Nové radnici při vyhlašování výsledků.

Posledním oceněním letošního ročníku Starobrno Ignis Brunensis, o kterém se bude teprve rozhodovat, je divácká cena. V anketě o cenu diváků bude veřejnost hodnotit všech sedm ohňostrojných představení na Brněnské přehradě a nad hradem Špilberk. Hlasování začíná po skončení sobotního epilogu 24. června ve 23 hodin a potrvá do středy 28. června do 24 hodin. Hlasovat lze na stránkách www.ignisbrunensis.cz a prostřednictvím anketních lístků. Výsledky hlasování organizátoři uveřejní ve čtvrtek 29. června.

Mohlo by vás dále zajímat

Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží
Volby do zastupitelstev obcí a do Senátu se blíží

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.