V soutěži ohňostrojů zvítězili Španělé s kouzelnými sny

  • 19. června 2017
  • 2 minuty čtení
(ik) – Španělský tým Pirotecnia Ricardo Caballer s představením Kouzelné sny získal hlavní cenu 20. ročníku festivalu Starobrno Ignis Brunensis. Rozhodla o tom odborná porota.

Skupina Pirotecnia Ricardo Caballer si spolu s hlavním oceněním do Valencie odváží také Cenu primátora města Brna za nejlepší design na závaznou hudební dvouminutovku Bugatti step Jaroslava Ježka a Cenu České televize za nejlepší scénografické řešení show. Cenu Českého rozhlasu za nejlepší hudbu získal švýcarsko-čínský tým Sugyp & Jin Yi Fireworks.

V soutěžní přehlídce na Brněnské přehradě se postupně od 26. května představily skupiny Ignis Brunensis Team z ČR, Pyrovision z Rakouska, IP Inovative Pyrotechnik z Německa, švýcarsko-čínský Sugyp & Jin Yi Fireworks a v sobotu v noci Španělé.

Španělský ohňostroj byl dynamický se strmou gradací, zdůrazněný řadou melodií ze slavných filmů. Temperamentní pátou soutěžní show jubilejního dvacátého ročníku festivalu sledovalo přes 170 tisíc diváků. Všech pět soutěžních ohňostrojů Ignis Brunensis vidělo 810 tisíc lidí.

„Jsem nadšený Brnem, soutěží i diváky. Velmi rádi využijeme možnosti přijet v dalších letech znovu a zkusíme znovu zaujmout," zdůraznil šéf vítězného týmu Ricardo Caballer v neděli na Nové radnici při vyhlašování výsledků.

Posledním oceněním letošního ročníku Starobrno Ignis Brunensis, o kterém se bude teprve rozhodovat, je divácká cena. V anketě o cenu diváků bude veřejnost hodnotit všech sedm ohňostrojných představení na Brněnské přehradě a nad hradem Špilberk. Hlasování začíná po skončení sobotního epilogu 24. června ve 23 hodin a potrvá do středy 28. června do 24 hodin. Hlasovat lze na stránkách www.ignisbrunensis.cz a prostřednictvím anketních lístků. Výsledky hlasování organizátoři uveřejní ve čtvrtek 29. června.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít