Přeskočit na obsah

V Soběšicích byla slavnostně otevřena nová školka. 3 třídy pojmou 75 dětí

27. dubna 2022

Dlouhodobý nedostatek kapacit pro děti předškolního věku v Soběšicích řeší nová školka při ulicích Melatín a Dohnalova. Postavilo ji město Brno ve spolupráci s městskou částí Brno-sever a dnes byla slavnostně otevřena. První děti přivítá příští týden.

„V nové bezbariérové dvoupodlažní budově jsou tři třídy. Kromě nich je zde kancelářské a sociální zázemí, šatny, kuchyň s kapacitou 150 jídel a zahrada s herními prvky, z níž je přístupná část toalet i sklad zahradního nábytku a potřeb. Součástí projektu bylo i vybudování nezbytných inženýrských sítí, parkoviště a příjezdové komunikace. Ještě se bude osazovat nové dopravní značení, aby byla ulice Melatín jednosměrná, a byla tak méně zatížena dopravou,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Celkové investiční náklady včetně vnitřního vybavení dosáhly částky 57,61 milionu korun včetně DPH, město jako investor získalo dotaci ve výši 25,2 milionu korun v rámci Integrovaného regionálního operačního programu.“ 

„O záměru vybudovat v Soběšicích školku a reagovat tak na probíhající rozvoj této části města, s nímž souvisela i nedostatečná kapacita předškolního vzdělávání, se uvažovalo již od roku 2017. Nakonec se město Brno a městská část Brno-sever rozhodly pro novostavbu při ulicích Melatín a Dohnalova. Došlo tak k navýšení kapacity o 75 míst, zároveň se uvolní 2 kmenové třídy na základní škole Zeiberlichova, které jsou nyní využívány pro předškolní vzdělávání. Právě odsud se děti přesunou do nové školky již na začátku května, zbylá kapacita bude obsazena od nového školního roku,“ sdělil 1. náměstek primátorky Petr Hladík a připomněl: „Samotná stavba probíhala 15 měsíců, od října 2020 do loňského prosince. Ještě nyní řešíme novou komunikaci u budovy školky.“

Na přípravě školky se podílela také městská část Brno-sever. „Zajistili jsme projekt v ceně 1,8 milionu korun včetně DPH. Náš Odbor rozvoje, investic a majetku vložil nemalé úsilí nejen do získání stavebního povolení včetně desítek vyjádření a odvolání, ale i do vyřešení majetkoprávních vztahů v bezprostředním okolí budoucí novostavby. Zabezpečili jsme také přípravu pozemku a koordinaci s okolní výstavbou. A v neposlední řadě jsme poskytli součinnost řídicímu orgánu IROP a dotčeným odborům Magistrátu města Brna,“ doplnil informace starosta městské části Brno-sever Martin Maleček.

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí MMB
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz

Bc. Martin Ingr
pracovník vztahů k veřejnosti ÚMČ Brno-sever
mobil: +420 702 018 921
e-mail: ingr.martin@sever.brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.