Přeskočit na obsah

V rozvoji sportu, zdravotnictví i ochranné infrastruktury pomáhají Brnu dotace

31. srpna 2022

Tři významné brněnské projekty získaly dotační podporu. Dům pro Julii dosáhl na evropskou dotaci. Národní plán obnovy pomůže při budování protipovodňových opatření a podporu Národní sportovní agentury dostal projekt rekonstrukce skokanské věže a můstků v bazénu za Lužánkami. Radní dnes na své schůzi doporučili zastupitelům schválit podmínky přijetí těchto dotací.

Žádost o podporu projektu Dům pro Julii úspěšně prošla procesem hodnocení a splnila všechny podmínky k poskytnutí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu. „Dům pro Julii představuje velký posun v péči o nevyléčitelně nemocné děti a mladistvé v Brně a okolí. Jako jeden z prvních projektů u nás se zabývá institucionalizovanou paliativní péčí o děti. Město Brno jako investor zajistí stavbu hospice, ten bude následně provozovat nezisková společnost Dům pro Julii. Najdeme tam 10 pokojů, z nichž osm bude fungovat jako odlehčovací. Dále hospic nabídne širokou škálu terapeutických služeb včetně psychologické, sociální a duchovní pomoci,“ podotkla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Stavba hospice bude stát 186 976 660 korun včetně DPH a dotace v hodnotě 92 117 646 korun pokryje 49 % nákladů. 

Protipovodňová opatření a jejich VII. a VIII. etapa získaly dotaci z Národního plánu obnovy, konkrétně z výzvy Hospodaření s vodou v obcích. „Tento projekt je zásadní pro brněnské řeky a jejich okolí. Práce začaly v lednu letošního roku a celkové náklady na tyto části činí 1 651 424 868 korun včetně DPH, dotace dosahuje výše 762 000 000 korun. Tyto dvě etapy se týkají řeky Svratky od železničního viaduktu po koupaliště Riviéra. Celková revitalizace vodního toku ochrání Brno před povodněmi a vznikne zde atraktivní volnočasová plocha pro obyvatele města. Kromě samotné úpravy koryta a výstavby hrází nás čeká také realizace cyklostezek, pěšin, kolonády, výsadba dřevin, nákladná rekonstrukce kmenové stoky a mnoho dalšího,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.  

Národní sportovní agentura podpořila rekonstrukci v bazénu za Lužánkami. Dotace z výzvy Sportovní infrastruktura pokryje 55 % nákladů. „Konkrétně se jedná o opravu 10metrové skokanské věže 
a skokanských můstků ve výšce tři a jeden metr. Ty budou rekonstruovány během uzavření Městského plaveckého stadionu za Lužánkami souvisejícího s výstavbou nového 25metrového bazénu v areálu. Upravená věž bude odpovídat mezinárodním parametrům, aby se zde mohly pořádat soutěže. Náklady na tuto opravu jsou vyčísleny na 12 721 970 korun včetně DPH a dotace od Národní sportovní agentury činí 7 000 000 korun. Celý zmodernizovaný komplex za Lužánkami by měl být otevřen o prázdninách příštího roku,“
nastínil radní pro oblast sportu a školství Jaroslav Suchý

 

 

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 207
mobil: +420 773 749 963
e-mail: tis@brno.cz

 

Nejnovější tiskové zprávy

Úspěšní cizinci působící v Brně se stali ambasadory města. Dnes na Nové radnici prezentovali své zkušenosti

Je jich 13. Pocházejí z 11 zemí. Společné mají to, že se usadili v Brně, podnikají, působí ve výzkumu a managementu a dokáží prezentovat příležitosti pro spolupráci s brněnskými firmami a institucemi v regionech svého původu. Brněnští ambasadoři. Jejich vybraní zástupci dnes navštívili Novou radnici.

Rekonstrukce kluboven pod Bílou horou proběhla díky participativnímu rozpočtu Dáme na vás

V úterý 29. 11. byly v Židenicích slavnostně otevřeny Mládežnické klubovny pod Bílou horou. Prostory byly zrekonstruovány díky participativnímu rozpočtu Dáme na Vás. Areál s multifunkčním hřištěm využívá o víkendu i široká veřejnost, kdy zejména rodiče s dětmi oceňují, že je zde k dispozici také sociální zařízení a pitná voda. Mnohé rodiny navíc areál navštěvují po generace, protože první klubovna zde vznikla již téměř před 50 lety a někteří její tehdejší uživatelé sem dodnes rádi zavítají.

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.