Přeskočit na obsah

V rozpočtu na příští rok město počítá s podporou Domu pro Julii i rozvoje sportovní infrastruktury

01. prosince 2021

Příští rok Brno přispěje sportovcům a sportovním klubům, které si požádaly o dotaci od Národní sportovní agentury a získají ji. Stejně tak je v plánu podpora projektu Dům pro Julii, který se blíží ke své fyzické realizaci. Do konce roku se podá žádost o dotaci a připraví se výběrové řízení na zhotovitele. Finance plynoucí z těchto aktivit dnes doporučili radní schválit zastupitelům.

Projekt hospice pro děti a mladistvé Dům pro Julii se připravuje již od roku 2018 pod taktovkou stejnojmenné neziskové organizace. Letošní rok znamenal pro hospic zásadní posun – Brno převzalo záštitu nad podáním dotace a také přispěje na stavbu ze svého rozpočtu. „Výjimečný komplex Domu pro Julii otevře nejen lůžkovou část, ale bude disponovat také zdravotní, sociální, psychologickou nebo terapeutickou pomocí pro celou rodinu malého pacienta. V tuto chvíli začínáme s přípravou výběrového řízení na zhotovitele stavby a k tomuto kroku jsme vyčlenili 100 tisíc korun. Další část bude čerpána v příštím roce, kdy začne samotná realizace,“ nastínila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

V nejbližší době bude město podávat žádost o dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) v rámci finančního nástroje Integrovaných územních investic. „Předpokládáme dotaci v hodnotě 92 milionů korun, celkově bude projekt stát cca 180 milionů korun. Ostatní prostředky dodá město, přispěje rovněž stát. Dům pro Julii bude prvním paliativním centrem pro děti v České republice,“ doplnil první náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Třináct organizací věnujících se sportu v Brně si podalo žádost o dotaci u Národní sportovní agentury. Jedná se o dotace na všeobecný rozvoj sportovní infrastruktury. „Protože Národní sportovní agentura ještě nezveřejnila výsledky dotací a je jasné, že během letošního roku to nestihne, přistoupili jsme proto k přesunu finančních prostředků, které byly připravené na kofinancování daných projektů, z letošního na příští rok. Konkrétně se jedná o 40 milionů z letoška. Tento typ spolufinancování získají záměry, kterým bude přiznána dotace z NSA,“ popsal Petr Hladík.

"Dotační programy Národní sportovní agentury by se měly vyhlašovat opakovaně, proto Brno vyčlenilo v rozpočtu na rok 2022 10 milionů korun na podporu sportovních projektů. V letošním roce o dotaci žádalo 13 sportovních klubů či tělovýchovných jednot. Najdeme mezi nimi například Tělovýchovnou jednotu Rapid, která v Kníničkách pěstuje vodní sporty – převážně jachting. Jejich záměrem je dostavba stávajícího areálu loděnice. Mezi dalšími je baseballový klub Technika. Ten plánuje revitalizaci na hřišti na Kraví hoře,“ dodal radní pro oblast sportu Jaroslav Suchý.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.