Přeskočit na obsah

V říjnu se modré zóny rozšíří do Žabovřesk

08. září 2021

Do systému rezidentního parkování se od 11. října přidají oblasti 2-04 (Haasova) a 2-05 (Záhřebská) v Žabovřeskách. Pro obě budou platit pravidla zóny C, tedy regulace jen v pracovní dny od 17 do 6 hodin. Brněnští radní dnes schválili nařízení, které představuje poslední administrativní krok k zařazení oblastí do rezidentního parkování. Nařízení navíc do oblasti placeného stání zařazuje i parkoviště v ulicích Absolonova, Svratecká a Halasovo náměstí.

„Schválená změna nařízení je posledním administrativním krokem k tomu, abychom mohli do systému rezidentního parkování zařadit dvě oblasti v Žabovřeskách tak, jak jsme už dříve schválili v harmonogramu rozšiřování oblastí placeného stání pro rok 2021. Letos se jedná už o čtvrté rozšíření, celkem jich bude pět,“ přiblížila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rezidentní parkování začne od 11. října letošního roku platit v oblastech 2-04 (Haasova) a 2-05 (Záhřebská). „Obě budou patřit do návštěvnické zóny C, kde je možné od 6 do 17 hodin stát bezplatně pro všechny. Lidé bez rezidentního či abonentního oprávnění zde pak musí při parkování v pracovní dny mezi 17. a 6. hodinou zaplatit 20 Kč/hod, přičemž jedna hodina denně je zdarma,“ řekl radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.  V zóně C nelze uhradit parkovné u automatu, je nutné využít parkovací aplikaci, SMS platbu nebo použít online parkovací automat.

„Vedle nových oblastí placeného stání přidává toto nařízení také nová parkoviště na Absolonově a Svratecké v Komíně a Halasově náměstí na Lesné. I na nich budou platit pravidla pro rezidentní parkování. Termín ale zatím nedokážeme přesně určit. Musíme nejprve doplnit parkovací automaty, schválit ceník a učinit další kroky. O termínu, kdy bude stání na zmíněných parkovištích regulováno, budeme občany včas informovat,“ dodal Petr Kratochvíl.

V letošním roce se budou oblasti rozšiřovat ještě jednou – 8. listopadu. V tomto termínu se systém rozšíří o oblast 3-06 (Berkova), která leží v Králově Poli.

Mgr. Anna Dudková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 272
mobil: +420 770 179 563
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.